reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi imzalı Galaxy Z Flip3 / P50 Pocket rakibi böyle olabilir

Xiaomi, hali hazırda katlanabilir telefon pazarında yer alıyor. Ancak firma başka çalışmalar da yapıyor. Dikey katlanabilir model de masada.

Xiaomi Mi Mix Fold, firmanın Samsung Galaxy Z Fold3 rakibi yatay katlanabilir modeli konumunda yer alıyor. Xiaomi’nin henüz Samsung Galaxy Z Flip3 ya da Huawei P50 Pocket rakibi bir modeli ise bulunmuyor. Ancak bu 2022’de değişebilir.

Bunu diyoruz çünkü firma kısa süre önce sayfada gördüğünüz tasarım / cihaz için sertifika aldı. 2022’de gerçek bir Xiaomi imzalı dikey katlanabilir telefon gelebilir ve tasarım tam olarak bu sertifika çizimlerindeki gibi olabilir.

Arkasında çiftli kamera ve ufak bir ekranın yer aldığı bu telefon, önünde çift selfie kamerasına ev sahipliği yapan geniş bir ekran deliği taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre edecek izlenimi oluşturan telefon, benzerleri gibi kulaklık girişi taşımıyor.

Henüz bu telefon hakkında teknik bir bilgi bulunmuyor. Ancak modelin Snapdragon 8 Gen 1 üzerine kurulması çok olası durmuyor. Yapısı gereği büyük pil taşıması da olası olmayan telefon, dikey katlanabilir telefonlar arasında ses getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Xiaomi’nin Mi Mix Fold’un yerini alacak ikinci jenerasyon modeli geliştirdiği de duyuluyor. Bu açıdan Xiaomi 2022’de karşımıza iki farklı katlanabilir telefon ile çıkabilir.

Xiaomi