reklamı kapat

POPÜLER

TCL Samsung Galaxy Z Flip3

TCL’in Samsung Galaxy Z Flip3 rakibi çıkmadan tarih oldu

En yeni ve güçlü dikey katlanabilir telefon modeli Samsung Galaxy Z Flip3 için TCL firmasından güzel bir rakip gelecekti. Ancak telefon çıkmadan tarih oldu.

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Samsung Galaxy Z Flip3, son dönemde çok dikkat çeken telefonlar oldu. Bu telefonlardan dikey katlanabilir Galaxy Z Flip3, biliyorsunuz pazarda yalnız değil.

Motorola da dikey katlanabilir formda bir telefonun satışını yapıyor. Bunlar arasına yani Galaxy Z Flip’e bir rakip de alanın önemli isimlerinden TCL’den de gelecekti. Ancak firma “Project Chicago” olarak geçen sayfada gördüğünüz ilk dikey katlanabilir telefon modelini satışa çıkarmadan iptal etti.

Peki telefon neden iptal edildi? Söylendiği kadarıyla firma dikey katlanabilir telefonunu rakibiyle mücadele edecek kadar ucuza üretemiyor. Covid-19’un etkisiyle planların değiştiğini aktaran TCL, çok pahalı bir telefon çıkarmak yerine mantıklı bir adım atarak projeyi sonlandırıyor.

Ancak bu durum ileride değişebilir. Maliyet konusunda hedeflenen seviyeye ulaşılırsa Samsung Galaxy Z Flip3 karşısına 2022’de TCL imzalı bir model çıkarılabilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Samsung Galaxy Z Flip3 yurt dışında çok iyi satıyor

Geçtiğimiz haftalarda bu modelleriyle yurt dışındaki tüketicilerden rekor bir ilgi gördüklerini aktaran Samsung, durumdan elbette çok memnun görünüyor. Yüksek fiyatlarına rağmen genel olarak çok beğenilmiş gibi duran Z Fold3 ve Z Flip3, tüm Galaxy Z serisini “satış konusunda” geride bırakmayı şimdiden başardı.

Daha önce de söylediğimiz gibi telefonların Türkiye’de ilgi görmesi maalesef çok mümkün değil. Bunun arkasında telefonların kendisinden çok yukarıda açıkladığımız çok yüksek Türkiye fiyatları yer alıyor. Bu fiyatlar ile telefonlar Türkiye’de çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın