reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung

Samsung, Galaxy Z serisine böyle bir model de ekleyebilir

Samsung imzalı yeni katlanabilir telefonlar Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 çok ses getirirken, firma alanda elbette başka planlar da yapıyor.

LetsGoDigital, Samsung tarafından alınan bir patenti daha ortaya çıkardı ve görselleştirdi. Burada Galaxy Z Fold3 gibi olan ancak menteşesi dikey değil yatay konumlandırılan bir katlanabilir telefon karşımıza çıktı.

İlk bakışta Microsoft’un çift ekranı akıllı telefon modelini akıllara getiren bu versiyon, görebileceğiniz üzere dışında geniş bir ikinci ekran taşıyor. İçinde ve dışında birden fazla selfie kamerası taşıyan bu sürüm, yapısı gereği Galaxy Z Fold3’ten çok daha geniş bir seçenek oluyor. Burada adeta iki adet Galaxy Z Flip3 yan yana geliyor.

Elbette bu telefonun patentlenmesi yüzde 100 pazara çıkacağı anlamına gelmiyor. Ancak Samsung telefon pazarının geleceğine katlanabilir telefonları koyuyor. Bu açıdan firmanın karşımıza Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 dışındaki cihazlar ile çıkması da oldukça olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün akşam Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için ilk özellikler sızdırıldı

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Samsung Galaxy Z Flip3, son dönemde çok dikkat çeken telefonlar oldu.

İşte bu modellerin yenileri Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, sağlam bir kaynağa göre daha fazla ses getirecek cihazlar olacak. Söylendiği kadarıyla 2022’nin sonuna doğru gelecek telefonlardan Galaxy Z Fold4, hem iç hem de dış ekranında daha iyi bir ekran altı kamera taşıyacak.

Galaxy Z Fold4 arkasındaki kamerayı Galaxy S22’lerden alacağı aktarılan firma, Galaxy Z Flip4 modelinde ise hem ekran altı kamera hem de ekran deliği kullanacak. Ekran altı kamera içte, ekran deliğindeki kamera ise dışta yer alacak gibi görünüyor.

Ekran boyutları değişmeyecek denilen Galaxy Z Flip4, elbette yukarıdaki gibi dikey formda olacak. Ortak olarak daha hafif menteşe kullanacak denilen katlanabilir telefonlar, suya ve toza karşı da daha dayanıklı olacak. Ürünlerin pil kapasiteleri ise aynı kaynağa göre artmayacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın