reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung
Samsung

Samsung Galaxy Z Fold3 için birçok detaylı teknik detay ortaya çıktı

Samsung’un 2021 katlanabilir telefon modelleri Samsung Galaxy Z Fold3 ve Samsung Galaxy Z Flip3 için sızıntılar bitmiyor.

Advertisement

Samsung Galaxy Z Fold3 ve aynı zamanda Samsung Galaxy Z Flip3 ile 11 Ağustos tarihinde resmi olarak tanışıyoruz. Daha çıkışa çok var ancak buna çok da gerek kalmayacak gibi duruyor.

Çünkü yukarıda da dediğimiz gibi telefonlar sürekli olarak sızdırılıyor. Bu sefer haberin merkezinde tasarımı yukarıda yer alan Galaxy Z Fold3 yer alıyor.

Söylendiği kadarıyla telefon toplam beş farklı kameraya sahip. Telefonun arkasında 12 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 2x telefoto kameralar bir araya geliyor. Burada ultra geniş açı için otomatik netleme sunulması dikkat çekiyor.

Modelin içinde, ekran altıda 16 megapiksel selfie kamerası var. Dış ekranın üstünde ise 10 megapiksellik bir selfie kamerası daha bizleri karşılıyor.

S Pen desteği olan ancak S Pen’i gövdesine entegre etmeyen model, kaynaklara göre içinde 7,5 inç, dışında ise 6,23 inç OLED ekranlar taşıyor. Telefonun iç ekranında artık neredeyse kat yeri bulunmuyor.

5G desteğiyle gelen Galaxy Z Fold3, gücünü artık hemen hemen kesin olarak Snapdragon 888 Plus değil normal Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Bu cihaz için Exynos işlemci kullanımı olmayacak bilgisi veriliyor. Bu birçok kişiyi sevindiriyor.

En üstte 512 GB depolama kullanacak katlanabilir telefon, ekranında kat yeri sunmayacak bir deneyim sunmak adına yolda bulunuyor. Bu deneyim eski sürümlere oranla çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Samsung Galaxy Z Flip3 için fiyatlar nasıl olacak?

Son bilgilere göre Galaxy Z Fold3’ün başlangıç fiyatı 1.599 dolar seviyesinde olacak. Galaxy Z Flip3 içinse başlangıç 959 dolar seviyesinde olacak gibi görünüyor.

Z Fold3 ile Z Fold2’nin fiyatına oranla yaklaşık 400 dolarlık bir indirime gidecek Samsung, bu sayede modellerden daha çok satmayı hedefliyor.

Her iki telefonun da ağustos ya da eylül ayında Türkiye pazarına getirilmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın