reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 8.3 5G Nokia G10

Nokia, dün çıkan HarmonyOS iddiaları için resmi açıklama yaptı

Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS temelli Nokia X60 serisi geliyor haberi ses getirmişti. Ancak bu yalan çıktı.

Advertisement

Huawei HarmonyOS işletim sistemine sahip birçok telefon pazara çıkacak ve bunlar arasında Nokia da yer alacak gibi görünüyor demiştik.

Şaşırtan sızıntıda Nokia X60 serisi geliyor ve Android yerine HarmonyOS kullanıyor denildi. Ancak bu detay bugün firma tarafından resmi olarak yalanlandı. Buna göre Android kullanımı aktif olarak devam edecek.

Bu elbette firma için mantıklı görünüyor çünkü HarmonyOS halen Android’in çok gerisinde kalıyor. Bunu özellikle uygulama marketi üzerinden söylüyoruz.

HarmonyOS yalanlandı ancak X60 serisi gerçekten yolda olabilir. Yapılan sızıntılara göre serideki X60 direkt olarak 6.000 mAh pil üzerine kuruluyor.

Bu modelin Samsung imzalı 200 megapiksellik bir ana kameraya sahip olacağı da gelen dikkat çekici bilgiler arasında yer alıyor.

Şimdilik başka detayın olmadığı Nokia X60 serisinin yakında detaylanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia tarafından bir kez daha gündeme gelen Huawei HarmonyOS ses getiriyor

Huawei halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruyor.

İşte bu yeni işletim sistemi için çıkan ana sürüm, en son 1 hafta içerisinde 10 milyon aktif kullanıcıyı geride bırakmasıyla ses getirmişti.

Daha sonra ise işletim sistemi için HMS Core özelinde 134 bin uygulama bulunduğu açıklandı. Hemen yüklenebilir 134 bin uygulama oldukça güzel görünüyor. Platforma uygulama geliştirmek için 4 milyon kişinin giriş yaptığı da verilen bilgiler arasında.

Huawei, kendi uygulama marketi App Gallery‘i büyütmek adına 2 yıldır sağlam bir çalışma yapıyor. Şu an Türkiye’de dahi hemen hemen tüm bankaların uygulamaları App Gallery içerisinde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!