reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS

Huawei HarmonyOS’li telefon için kötü haber

Yeni nesil işletim sistemi HarmonyOS hakkında Huawei başkanından geçtiğimiz gün gelen sevindirici akıllı telefon haberi yalanlandı.

İlk olarak akıllı televizyon modelleri içerisinde kendisine yer bulan Huawei HarmonyOS, geçtiğimiz hafta 2020 itibariyle akıllı telefonlara da girecek denilmişti. Huawei başkanı Dr. Wang Chenglu, 2020’de HarmonyOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefonun geleceğini müjdelemişti. Ancak bu bilgi Huawei sözcüsü tarafından yalanlandı. Yeni açıklamaya göre HarmonyOS 2020’de televizyon harici farklı cihazlara girecek ancak bunlar arasında telefonlar olmayacak. Bu da gerçekten üzücü görünüyor. Firmanın kendi işletim sistemini şimdilik tablet ve dizüstü bilgisayar modellerine getirme amacı da bulunmuyor. Bu da önemli bir detay olarak karşımızda bulunuyor. Dizüstü tarafında ambargoya rağmen verilen izin sayesinde Windows 10 kullanmaya devam edebilen firma, telefon tarafında da Google servisleri olmamasına rağmen Android kullanmaya devam etmek istiyor. Ancak bu durum 2020 satışları için kötü duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS, telefonlara gelmeyecek ancak yine de pazardan pay alacak

Bunun daha önce de paylaşmıştı. İşletim sistemi Joy Tan’ın Counterpoint Research araştırması üstünden verdiği bilgiye göre 2020’de dünyanın en büyük beşinci işletim sistemi olacak. Şu an liderlik yüzde 39 ile Android‘in elinde bulunurken, onu yüzde 35 ile Windows, yüzde 13,87 ile iOS, yüzde 5,92 ile macOS ve son olarak yüzde 0,77 ile Linux takip ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli Mi Mix Alpha