reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Defender

Yeni jenerasyonu unutturacak Overfinch imzalı Land Rover Defender projesi

Londra merkezli Overfinch tarafından geliştirilen Land Rover Defender 90 projesinin her noktasında ayrı bir etkileyicilik görmek mümkün.

Land Rover Defender bugün her jenerasyonu hafızalara kazınmış nadir modellerden bir tanesi. Arazi denildiğinde belki de akla ilk gelen isim olan bu efsane, 2019 yılı içerisinde yepyeni bir jenerasyona kavuştu. Kimileri tarafında beğenilen kimilerinin ise dönüp bakmadığı bu gelişmenin paralelinde, eskilere olan yönelim hiç değişecek gibi görünmüyor. Çalışmalarını sürekli olaran Range ve Land modelleri üzerine yapan Overfinch, tanıtımını gerçekleştirdiği yeni projeyle de yeni nesli gölgede bırakabilecek bir iş ortaya çıkartıyor. İngiltere merkezli ekibin sadece 1 tane üretileceğini açıkladığı Defender 90 modeli, başlı başına premium dokunuşların bir araya gelmesinden oluşuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Land Rover Defender projesinin motor dinamikleri de tamamen değişti

Overfinch Defender 90 adıyla tanıtımı gerçekleştirilen dönüşümün temelini kaputun altındaki makine meydana getiriyor. Burada GM çıkışlı 6,2 litrelik sekiz silindirli motordan faydalanan ekip, her şeyin bir araya gelmesiyle ortaya yaklaşık 450 beygir gibi bir gücün çıktığını söylüyor. Motor limitlerinin bu denli olduğu bir modelde fren sisteminin de es geçilmeyip tamamen değiştirildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Paslanmaz çelik yapıda yine özel bir egzoz sisteminin kullanıldığı Defender 90’ın kokpit bölümü ise ilk başta haysettiğimiz premium malzemelerin sahneye çıktığı yer. Recaro marka koltuktaki deri döşemeler, deri direksiyon ve konsoldaki krom destekli kaplamalar deneyime doğrudan etki edecekler arasında. 240.000 sterlinlik fiyatıyla da “yeni jenerasyonu aratmayacak” bir eşi daha bulunmayan aracın sahibine ne zaman kavuşacağı ise merak konusu.

İlgili video

Yeni nesil Defenrde tanıtımı