reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Altered Carbon 2. sezon

Altered Carbon 2. sezon için aylar sonra gelen ilk haber

İlk sezonuyla beğeni kazanan Netflix dizisi Altered Carbon 2. sezon onayı sonrası sessizliğe gömülmüştü. Yeni bir bilgi açığa çıktı.

Netflix dizisi Altered Carbon 2. sezon için Şubat 2019’da yaptığı kadro duyurusu ardından adeta sessizliğe gömülmüştü. “Yapım aşamasında” notu düşülen diziden daha sonra haber alamamıştık. Dizinin akıbeti merak edilirken; şubat ayındaki kadroda yer almayan bir isim de dikkat çekmişti. Ana karakter Takeshi Kovacs’ın orijinal bedenini canlandıran Will Yun Lee, ilk duyuruda yer almayan isimler arasındaydı. Bildiğiniz gibi dizi yaklaşık 300 yıl gelecekte teknik olarak yeterli parası olanlar için “ölümün olmadığı” bir evreni tasvir ediyor. Öldüğünüzde bedeninizi ensenizde yer alan bellek çipini bir başka bedene takarak değiştirebiliyorsunuz. İlk sezonda Takeshi Kovacs hayli yetenekli bir “asker” olduğu için bedeni zengin bir iş adamı tarafından uyandırılmış ve kendisini kimin öldürdüğünü bulması için Kovacs’e bir görev vermişti. Farklı bir bedende karşımıza çıkan Kovacs’in gerçek bedenini ise Will Yun Lee canlandırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altered Carbon 2. sezon tarihi belirsiz

İlk sezonda bir polisin bedeninde uyanan Kovacs, işi tamamladıktan sonra bedeni polise teslim ediyor. Bu da ikinci sezonda bizi yeni bir bedenin beklediği anlamına geliyor. O isim de bildiğiniz gibi Anthony Mackie. Ancak Deadline‘ın özel haberine göre Will Yun Lee de dizideki yerini alacak. Kovacs’in bedeni çoğaltıldı mı bilemiyoruz ancak ikinci sezonda da eski anıları ziyaret edeceğiz gibi görünüyor. Öte yandan Lee’nin rolünün ağırlığı ve detayları şimdilik paylaşılmış değil.

Netflix diziyle ilgili hala bir açıklama yapmadı. Yani yeni sezonun ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ancak Şubat 2019’daki duyurudan beri üzerinde çalışılıyorsa diziyi 2020’nin ikinci yarısı görme ihtimalimiz var gibi görünüyor. Dizinin Şubat 2019’daki kadro duyurusunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video