reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Suzuki Swift

Alışılmadık detaylar barındırıyor; Suzuki Swift Extreme ile tanışın

Fuarın en dikkat çeken değişimlerinden birisine sahne olan Suzuki Swift Extreme meraklılarının zihinlerine yerleşme konusunda hiç zorlanmayacak.

Advertisement

Türkiye pazarındaki varlığını uzun yıllardır devam ettiren Suzuki Swift, bugün bakıldığında markasının satışları bazında da liderlerinden birisi. Günümüzde satılan versiyonu için artık önemli bir değişim geçirmesini beklediğimiz otomobil, Tayland’da düzenlenen fuar kapsamında daha önce görmediğimiz bir konseptin merkezine oturmuş şekilde karşımıza çıktı. İsminin sonuna eklenen Extreme sıfatıyla birlikte karakterinin temel noktalar üzerine dikkat çekici şekilde değiştirilen Swift, bu haliyle gerçek bir “ateşli hatcback” rozetini hak ediyor. Rakamsal veri bazında herhangi bir detayı verilmeyen projede sadece araca getirdiği tasarımsal dinamiklere odaklanılması isteniliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suzuki Swift Extreme adını hak eden modifikasyonlar içeriyor

Aslında Suzuki’nin “fantastik konsept” kategorisi altında üretmiş olduğu projelere geçtiğimiz yıllardan fazlasıyla alışığız. Genellike Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan bu modeller, farklı sınıflardan isimlerin bir araya getirilmesiyle sergileniyor. Tayland’daki fuarda sergilenen Extreme ise, sempatikliği biraz daha ötesinde nitelikler barındırmakta. Ön bölüme bakıldığında Swift’in güncel tasarımını bambaşka bir noktaya taşıyan ızgara ve tampon birlikteliğini görüyoruz. Karbon deseni ve açılarıyla kaslı görüüm sağlayan çamurluklar, jant seti ve arka bölümdeki diğer tüm parçaların ortaya bir pist versiyonu çıkarttığı aşikar. Seçilen gövde rengiyle aklımıza Hyundai N departmanını getiren Swift Extreme projesi, gerçeğe dönüşmesini istediğimiz projeler arasındaki yerini kolaylıkla almış durumda.

İlginizi çekebilir