reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki

Keyifli modeller var; Suzuki, retro felsefesiyle Tokyo’da

Yavaş yavaş kendi gündemini oluşturmaya başlayan Tokyo Otomobil Fuarı için Suzuki cephesinden beş yeni konsept projenin geleceği açıklandı.

Eylül ayını henüz geride bıraktığımız şu günlerde, Tokyo Otomobil Fuarı için nabzın her geçen gün yükseleceğine şahit oluyoruz. Bu kapsamda kademeli olarak kartlarını oyuna sürmeye başlayan isimler arasına Suzuki cephesini de ekleme zamanı eldi. Resmi kaynakları üzerinden organizasyona getireceği beş adet konseptten ilk detayları paylaşan marka geçtiğimiz süreçte olduğu gibi yine retro tasarım dinamiğini tercih ediyor. Şimdilik teknik özellikleri bazında da herhangi bir detayını da paylaşmayan Suzuki, daha çok araçların çizgileri üzerine yoğunlaşılmasını tercih ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suzuki şimdilik teknik detaylardan kaçınıyor

Modeller her ne kadar farklı dinamikler üzerine oluşsa da, Suzuki’nin aralarından birkaç tanesini nispeten daha ön plana çıkardığını söylemek mümkün. Bunlardan ilk olarak Waku SPO‘yu üst sıraya yazabiliriz. Binek sınıfta tasarlanan modelde şarj edilebilir hibrit teknolojinsen faydalanan marka, Honda E‘den aklımıza kazınan niteliklere odaklanmış durumda. İkinci parça ise Hanare olarak isimlendirilen ve VAN sınıfta yer alan proje. POD veya VAN olarak da nitelendirebileceğimiz bu modelde otonom sürüşe göz kırpan Suzuki, aydınlatılmış ızgara tercihiyle dikkat çekiyor. Listede yer alan Hustler ve Combi gibi konseptler ise halihazırda satışta olan mnodellerin farklı dinamiklerini kullanıcıların karşısına çıkartmaya hazırlanıyor. Yeni Jimny, Swift Sport ve SX4 S-Cross modelleriyle de fuarda olacak Suzuki’yle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebiliriz.