reklamı kapat

POPÜLER

Xbee Outdoor Adventure

Xbee Street Adventure

Xbee

Carry

Spacia

Spacia Custom

Suzuki’den Tokyo Otomobil Fuarı’na renk katacak minimal konseptler [Galeri]

25 Eylül 2017

Retro tasarım diliyle harmanlanan konseptlerin kompakt yapıları sayesinde özellikle şehir içi kullanım için birebir olduğu görülüyor.

Önümüzdeki ayın son haftası içerisinde kapılarını açmaya hazırlanan Tokyo Otomobil Fuarı’nın katılımcıları yavaş yavaş sahaya süreceği hamleleri ortaya koymaya devam ediyor. Mitsubishi’nin e-Evolution, Mazda’nın ise yeni nesil Wankel motorlu konseptini tanıtacağını açıkladığı organizasyonun katılımcılarından olan Suzuki de organizasyona getireceği modellerden ilk parçaları paylaşmaya başladı. Otomobil modellerinin yanı sıra motosiklet modelleriyle de fuarda olması beklenen Suzuki, fuara birbirinden ilginç konsept modellerle geliyor. Xbee Carry ve Spacia adlarıyla karşımıza çıkan modeller arasından Xbee ve Carry’nin daha çok ilgi çekmesi muhtemel görünüyor.

Xbee Street Adventure

Xbee

Carry

Spacia


Genel yapısı itibarıyla kompakt bir crossover kimliği barındıran Xbee, fuarda Outdoor Adventure ve Street Adventure ile birlikte üç farklı versiyonla kullanıcıların karşısına çıkacak. Outdoor versiyonundaki detaylarıyla aklımıza Toyota FJ Cruiser‘ı getiren konseptin Street versiyonuysa Citroen’in Cactus versiyonlarında var olan ve daha çok renkli ve şehirli bir kimlik oluşturan parçalara veriliyor. Fuarda sergilenecek diğer üyeler olan Spacia ve Carry ise daha çok hafif ticari sınıf odaklı geliştirilmiş. Her iki modelde de retro tasarım dilini benimseyen Suzuki’nin modelleri elektrikli olarak hayata geçirip geçirmeyeceği merak ediliyor. Kompakt yapıları ve minimal tasarımlarıyla ülkemizde de ilgi görebilme ihtimali yüksek olan modellerin Tokyo’da nasıl bir tepkiyle karşılanacağını hep birlikte göreceğiz.

Konseptler arasında en çok ilginizi çeken hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

YORUMLAR