reklamı kapat

POPÜLER

Tokyo planları gelmeye başladı; Suzuki Jimny bu kez pickup oluyor

Ocak ayı içerisindeki Tokyo Otomobil Fuarı, Suzuki Jimny merkezli yapılan geliştirmelerle çok daha renkli olacak gibi görünüyor.

Geride bıraktığımız bir haftalık süre içerisinde sayıları hızla artmaya devam eden projeler, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkmak için gün sayıyor. Honda, Daihatsu ve Mazda’nın farklı nitelikteki tasarımlarını ilk detaylarıyla karşımıza çıkarttığı süreç içerisinde nihayet Suzuki cephesinden de kartların açılışına şahit oluyor. Yeni jenerasyon Jimny ile büyük bir başarı yakalayan marka üzerinden var olan beklentilerin karşılıksız kalmayacağını gelen ilk bilgiler ışığında rahatlıkla söyleyebiliriz. Organizasyonda sergilemek üzere iki farklı Jimny hazırlayan Suzuki, bunlar arasına bir de pickup sıkıştırarak gönülleri fethedecek gibi görünüyor.

Uyumlu değişimler

Jimny Survive ve Jimny Sierra olarak isimlendirilen projeler arasında en çok ilginin pickup üzerine olacağını düşünüyoruz. Eski jenerasyon Land Rover Defender’ları aklımıza getiren bu dönüşümde; lastik, gövde ve aksesuar gibi parçaların tamamında safari havası hissediliyor. Standart SUV dönüşümü olan Survive ise her arazi tutkunun ortak noktasına hitap edebilecek agresiflikte değişimlere sahip olacak. Şimdilik çok fazla detayları paylaşılmayan projelerin seri üretimden ziyade aksesuar niteliğinde satışta olma ihtimali üzerinde durulduğunu şu aşamada söyleyebiliriz. İşin içerisine Land Rover Defender ve Toyota Land Cruiser gibi ikonik parçaları anımsatan bir değişim olduğunda, ilgi görme konusunun çok da zor olmayacağı aşikar. Siz de araçlarla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

2019 Suzuki Jimny