reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView modelinin kılıf tasarımları ortaya çıktı

Son dönemde sık sık gündeme gelen beş arka kameralı Nokia 9 PureView modelinin kılıf tasarımları ortaya çıktı. Model gerçekten fark yaratacak gibi duruyor.

Nokia 9 PureView, eğer bir değişiklik olmazsa MWC 2019 kapsamında geliyor. Modeli bugün gündeme getiren konu ise hazırlanan kılıf tasarımları. Ortaya çıkan üretim verilerinden hazırlanan kılıflar, elbette direkt olarak beş arka kamera ile dikkatleri üzerine çekiyor. ZEISS imzalı bu kamera sistemi, cihazın arkasında flaş ve bir sensör (ToF olabilir) ile uyumlu -kurulumda bizleri karşılıyor. Geçtiğimiz gün yapılan sızıntı ise hatırlarsınız modelin ön yüzünü gözler önüne sermişti. Bu görsel ile kesin olarak çentiksiz geleceğini gördüğümüz telefon, günümüz için kalın sayılan bir üst ve alt çerçeveye sahip. Nokia logosu yukarıda olmasına rağmen simetri için alt çerçevesi kalın tutulan telefonun, önünde tek bir ön kamera yer alıyor. Teknik tarafta telefon eğer doğruysa 6 GB / 8 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle geliyor. 6,18 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak denilen akıllı telefonun, bu ekranda entegre parmak izi okuyucusu taşıması da bekleniyor. Modelin gücünü ise 7 nm üretim sürecinden çıkan oldukça güçlü Snapdragon 855 işlemciden alacağı söyleniyor.

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 Pureview, kamera konusunda Huawei P20 Pro’yu geçmek istiyor

Ancak modelin kamera tarafında çözülemeyen sorunlar nedeniyle MWC 2019’da kaldığı biliniyor. Yani P20 Pro’yu geçmek için firmanın bu yaşanan sorunları kesin olarak ortadan kaldırması gerekiyor. Beş arka kamera ile nasıl bir deneyim sunulacağı çok merak edilirken, ZEISS ile Leica karşılaşması oldukça heyecan yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Elon Musk’ın büyük gelecek hayali