reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Jimny

Bir Suzuki Jimny Pickup modeli ileride gerçek olabilir

Bir Suzuki Jimny Pickup modeli ilerleyen dönemde gerçek olabilir. Şirket ayrıca “hibrit” Jimny için de kapıyı açıyor.

Bir şirket yetkilisi, kısa süre önce Suzuki Jimny Pickup projesinin hala geliştirilme aşamasında olduğunu ima eden yeni bir açıklamada bulundu. Uzun zamandır talep edilen bu araç, henüz kesin değil ancak 2025 yılında karşımıza çıkarılabilir. Bu arada şirket “hibrit” yani elektrik destekli Jimny için de çalışmalar yapıyor. Ayrıca 2030 yılında tamamen elektrikli Jimny’nin görücüye çıkarılacağı da doğrulanıyor. Bu aracın direkt olarak Avrupa’da tanıtılacağı belirtiliyor. Şirket bizim gündemimize en son Avrupa merkezli olarak makyajlanan Vitara ile gelmişti. Yeni Suzuki Vitara, yapılan makyaj sonrasında ilk olarak yeni tamponlara geçiş yaptı. Ön tamponu artık daha düz ya da başka bir deyişle sade görünen araç, 2014’ten beri aramızda ve son makyaj kapsamında yeni jantlar da kazanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda iki yeni renk seçeneği de sunulan Vitara, artık 9-inç boyutunda bir merkezi dokunmatik ekran ile geliyor. Apple CarPlay ve Android Auto destekleri olan Wi-Fi bağlantılı yeni Vitara, motor tarafında bir değişiklik görmüyor. Yani araç halen aynı motor seçenekleriyle sunuluyor, burada elektrik destekli “mild-hybrid” ya da “full-hybrid” altyapıları kullanılıyor. Henüz fiyat konusunda bilgi verilmeyen aracın, Avrupa’da satış yaz başında sunulacağı açıklanıyor. Artık ciddi bir yenilenmeye ihtiyacı bulunan Vitara, uzun yıllardır Türkiye’de de satılıyor.

Suzuki Jimny haberleri açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X