reklamı kapat

POPÜLER

Mühendisler dersine iyi çalışıyor; 2019 Suzuki Jimny’de adım adım sona doğru

İlk kez Tokyo Otomobil Fuarı’nda kullanıcılarla buluşmasını beklediğimiz 2019 Suzuki Jimny, karakter olarak çok daha doygun bir yapıyı beraberinde getirecek.

2017’nin yaz döneminden itibaren kendisinden yavaş yavaş haberler almaya başladığımız yeni jenerasyon Suzuki Jimny’nin geliştirme süreci devam ediyor. Beklentilerden biraz daha uzun süren bu geliştirme sürecinin hala sonuna gelinemezken, geçtiğimiz süreçte dile getirilen Tokyo Otomobil Fuarı 2018 üzerine yoğunlaşan beklentilerde şimdilik herhangi bir değişiklik görünmüyor. Fuar öncesinde düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında tanıtılabileceği de söylenen Jimny, asfalt üzerinde kamuflajlı olarak kameralara yakalanmaya devam ediyor. Ar-Ge sürecini, güncel Jimny kullanıcılarının şikayet ve beklentileri dikkate alarak şekillendirdiğini söyleyen Suzuki, dersine iyi çalıştığının mesajını vermekle meşgul.

Güçlenen yönler

Mercedes G-Serisi ve Lada Niva‘da olduğu gibi ilk jenerasyonundan itibaren tasarım hatları korunan ve kutu formuyla sınıfındaki ikon modeller arasında yer alan Jimny, dördüncü jenerasyonda da bu genetiğin izlerini taşıyacak. İnternete sızan tasarım görselleri üzerinden karakterinde hatırı sayılır bir güçlenme olacağını gördüğümüz araç, kamuflajlı görüntüler de benzer mesajlar içeriyor. Suzuki’nin özellikle arazi kabiliyeti konusunda ayrı bir özenle çalıştığını söylediği yeni Jimny’nin motor bölümünde ise herhangi bir dizel seçeneğin yer alması pek olası gözükmüyor. 1.0 ve 1,2 litrelik turbo motorlarla asfalt üzerinde kullanıcılarına ekonomi yapma fırsatı sağlayacak aracın satışlarına ise 2019’un ilk dönemi içerisinde başlanacak. Türkiye’ye geliş sürecinin ise 2019’ın yaz dönemini bulmasını bekliyoruz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.