reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Jimny için dönüşüm çılgınlığına yeni seçenek geliyor

Önümüzdeki yıl içerisinde Türkiye pazarına giriş yapacak olan yeni jenerasyon Suzuki Jimny, şu sıralar kendinen çok gövde kitleriyle gündemde.

İlk kademede Japonya’da başlayan satış sürecinin ardından yavaş yavaş Avrupa pazarın için de çanlarını duymaya başladığımız yeni Suzuki Jimny, kendisinden önce modifikasyonları üzerinden gündeme gelmeye devam ediyor. İlk tanıtımının ardından bu durumla ilgili sinyallerini vermeye başlayan model için bu yıl çok daha tatminkar projeler ön planda. Bu süreçte Jimny’i ilk olarak Land Rover Defender’a dönüşen özel bir kitle görmeye başlamıştık. Japonya merkezli DAMD ekibi tarafından geliştirilen bu gövde kiti LOG takipçileri tarafından da büyük bir beğeniyle karşılanmıştı. Hemen ardından Jimny için ikinci projesini yayınlayan DAMD, bu kez Mercedes G-Serisi’ni merkeze almıştı. Şu sıralar bu iki projeyle adından söz ettiren Jimny için bu kez İngiltere’den bir gövde kiti projesi radarımıza takıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklediğimiz değişimler

Chelsea Truck Company tarafından ilk detayları paylaşılan gövde kiti, DAMD ekibiyle büyük oranda benzer hatlar üzerine oluşuyor. Markanın kurucusu Afzal Kahn’ın sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı paketin detaylı parça değişim listesi de masada görünenler arasında. Ön tampon, ızgara, kaput, marşpiyel ve LED ışıklandırma grubu gibi karakteristik gövde değişimlerinin yer aldığı listede 19 inç’lik özel tasarım jantlar da kendisine yer buluyor. Kokpit bölümünde deri döşeme başta olmak üzere malzeme kalitesini de artıdan Afzal Kahn ve ekibi, fiyat olarak da yaklaşık 32.000 dolar gibi bir fiyat belirlemiş durumda.