reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Suzuki Jimny’i Land Rover Defender’a dönüştüren gövde kiti

Japonya merkezli bir geliştirici tarafından tasarlanan gövde kitiyle, yeni jenerasyon Suzuki Jimny için ayrı bir efsaneye bürünme vakti geliyor.

Geçirdiği dönüşümün ardından pek çoğumuz için bir arzu nesnesine dönüşen yeni jenerasyon Suzuki Jimny, Türkiye’de de hatırı sayılır bir kesim tarafından ilgiyle bekleniyor. Önümüzdeki yılın sonbahar dönemi içerisinde ülkemizdeki satışlarının başlamasını beklediğimiz bu ikonik modelin yurt dışı satış süreciyse kademeli olarak devreye alınmış durumda. Almanya’da yaklaşık 18.000 euro gibi bir fiyatla alıcı bulan Jimny, şimdiden modifikasyon projelerinin de odağında olacağını hissettiriyor. Japonya merkezli geliştirici DAMD tarafından tasarlanan bu özel gövde kitinin uygulanmasının ardından ortaya bir anda küçük çaplı bir Land Rover Defender çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önümüzdeki yıl satışta

Geçtiğimiz süreçte Toyota GT86 için geliştirdiği gövde kitiyle otomobili Lexus LFA’ya dönüştüren DAMD ekibi, tıpkı bizler gibi Jimny’deki potansiyeli görmüş durumda. Halihazırda bile fazlasıyla dikkat çekici görünen modelin bu gövde kitiyle dönüştüğü karakterse işin boyutunu bir seviye daha artırmış durumda. Kitle birlikte gelen değişimlere baktığımızda ızgara tampon ve çamurluk gibi parçaların en temel farkı yarattığını görüyoruz. Işıklandırma çevresinde de yapılan ufak dokunuşlar, son olarak arazi lastiği ve jant setiyle tamamlanıyor. Defender kitini 2019 içerisinde satışa sunmayı planladığını açıklayan DAMD ekibi, fiyat konusunuysa henüz netliğe kavuşturmuş değil.

İlgili video

2019 model Suzuki Jimny