reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Baleno

Rozet değişimi resmileşti; Suzuki ve Toyota arasında Baleno anlaşması

Hindistan pazarı için atılan ilk hamleyle birlikte Suzuki Baleno, üzerinde yapılacak karakteristik değişimlerle Toyota logosuyla satışa sunulacak.

Elektrik başta olmak üzere alternatif güç odaklı ulaşımın bir araya getirdiği otomobil üreticileri, teknoloji ortaklığının yanında üretim maliyetlerinde de tasarruf elde ediyor. Geçtiğimiz mart ayında ortak çıkarları adına bir araya gelenler arasına dahil olan Suzuki ve Toyota, geçtiğimiz süreçte de dile getirilen birlikteliklerini model paylaşımı konusunda hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda teknolojisi ve motoru Toyota’ya üretim ve mühendislik projelendirmesi Suzuki’ye ait projeler görmeye hazırlanırken bu konudaki ilk başrol oyuncusunun Baleno olarak tercih edildiğini öğreniyoruz. Kademeli olarak gerçekleştirilmesi beklenen anlaşmada Hindistan pazarında ilgi gören Suzuki Balenu’yu markası altında satışa çıkaracak olan Toyota kendine has değişimler yapmayı da es geçmeyecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değişimden ipuçları

Satış süreciyle ilgili şimdilik resmi bir tarih verilmeyen Toyota Baleno‘da yapılacak değişimlerse yavaş yavaş belirmeye başlıyor. Ön ve arka ışıklandırma grubunun tamamı, ızgara ve bazı gövde panellerinde Toyota tasarımcıların imzasını karakteristik fark olarak göreceğimizi söyleyebiliriz. 2019’un ilk çeyreği içerisi gibi sokaklarda görme ihtimalimiz olan modelin Hindistan dışındaki pazarlara sunulup sunulmayacağını ise önümüzdeki süreç gösterecek. Ortaklık kapsamında Baleno’nun ardından farklı modellerin de değişim kapsamında satışa sunulacağı da resmiyet kazanmış durumda. Bu durumun özellikle Türkiye pazarında biraz daha atılım yapmasını beklediğimiz Suzuki için olumlu sonuçlar doğurabileceğini de ön görebiliriz. Siz de Suzuki’nin Türkiye’de Toyota destekli model sunmasının sonuçlarına dair görüşlerinizi yorum olarak iletebilir,