reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019 Suzuki Vitara

İşte şimdi oldu; 1.0 litrelik yeni motoruyla 2019 Suzuki Vitara’dan ilk detaylar [Video]

Yeni motor seçeneğiyle özellikle Türkiye’deki kullanıcıların ciddi anlamda aklını karıştıracak 2019 Suzuki Vitara, zengin elektronik desteklere sahip.

Advertisement

Geçtiğimiz ay içerisinde yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkarttığı Jimny ile gönüllerimizi fazlasıyla kazanan Suzuki, neşter operasyonunun ikinci ayağını da tamamladı. Uzun bir süredir kamuflajlı olarak kameralara yakalanan Vitara da, Japon üreticinin adını daha fazla telaffuz etmemize vesile olacak. Ürün gamındaki modellerde sadece benzinli motor seçeneklerine yer vermesinden ötürü Türkiye’deki kullanıcıların akıllarında soru işareti yaratan Suzuki, 1,4 litrenin ardından işi biraz daha alt noktaya çekerek 1.0 litrelik yeni motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Kesinlikle yerinde atılmış olan bu hamle ile tüketim değerlerinden çekinen kullanıcıların önemli bir çoğunluğu da artık Vitara’yı daha ciddi düşünmeye başlayacaktır. 2019 model yılıyla birlikte modernleştirilmiş bir dış görünüme kavuşan Vitara, standart elektronik destekleriyle de kullanıcılarını memnun edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elimizde olanlar

Motor bölümüyle ilgili elimizde var olan detaylara geçmeden önce Suzuki’nin tasarım yönünde öne çıkan değişimlerinden bir iki cümle ile bahsetmek istiyoruz. Meraklılarının da hemen anlayabileceği üzere burada ön ızgara, ışıklandırma ve tampon gibi temel parçalarda değişimlerin yapıldığını görüyoruz. Arka tarafta da yeni bir stop tasarımına giden Suzuki, renk seçeneklerine de örnek fotoğraflarda gördüğümüz gibi daha ekstrem opsiyonlar eklemiş durumda. Kokpit kısmında da güncel trendleri tamamlayıcı değişimler yapan marka mühendisleri, bizleri renklendirilmiş yeni bir sürücü ekranıyla karşılıyor. Şimdilik iç detaylarla ilgili fazla detay vermemeyi tercih eden Suzuki, bunu önümüzdeki sürece saklayacak. Aracın elektronik destek kısmında ise; şerit takip ve uyarı, trafik işareti algılama, kör nokta uyarı, geri bölge trafik asistanı ve otonom acil frenleme gibi desteklerin yer alacağı da netlik kazanmış durumda.

Evet gelelim bizce kullanıcı tercihlerini en büyük oranda etkileyecek motor kısmında. 2019 model yılıyla birlikte 1.0 ve 1,4 litrelik benzinli motorlarla satın alınabilecek olan Vitara’nın giriş seviyesindeki yeni seçeneğin 110 beygir civarında güç üretmesi bekleniyor. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle kombin edilmesi gündemde olan bu altyapıda manuel şanzıman seçeneği ön plana çıkıyor. 1,4 litrelik diğer motor ise 140 PS güç ve 220 Nm tork değerleriyle karşımızda olacak. Önümüzdeki ay içerisinde eksik parçalarının tamamlanmasını beklediğimiz 2019 Suzuki Vitara’nın resmi tanıtım etkinliğinin eylül ayında yapılabileceği söyleniyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.