reklamı kapat

POPÜLER

Yeni ÖTV ve KDV indirimleri Suzuki Vitara fiyatlarına da yansıdı

Ekim ayının devasa indirimleri arasındaki yerini kendi boyutuyla alan Suzuki Vitara, 100.000 TL sınırının altına inen başlangıç fiyatına sahip.

Haziran ayından itibaren bazı kampanyalar çerçevesinde sizlerle detaylarını paylaştığımız Suzuki Vitara, 4×4 dünyasının fiyat/performans konusundaki güzel örneklerinden birisi. Dizel motor seçeneğinin olmamasından ötürü büyük oranda kitle kaybeden Vitara, neyse ki yeni jenerasyonuyla birlikte 1.0 litrelik benzinli motorla çok daha tutumlu bir karakterle satın alınabilecek. Bu ay itibarıyla zirve yapan indirim kampanyalarının Suzuki Vitara cephesinden değerlendirilmesi de, beklediğimiz gibi fena sayılmayacak seviyelerde gerçekleşiyor. Kasım ayında devreye alınan özel satış fırsatlarının yanında, 60.000TL’ye 12 ay vadeyle yüzde 0,99 faizli kredi seçenekleri de değerlendirilebilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilinmesi gerekenler

Kampanyanın fiyat bazlı detaylarına baktığımızda üç farklı donanım paketiyle satışa sunulan Vitara’nın, ÖTV indirimi ve hurda teşvikiye birlikte 99.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu görüyoruz. Bu da genel ortalama için yaklaşık 8.000 TL’lik bir indirim anlamına geliyor. Kaputunun altında iki farklı benzinli motor seçeneği kullanılan Vitara’da 1,6 litrelik VVT benzinli ünite 120 HP güç ve 156 Nm tork üretirken, 1,4 litrelik Turbo Boosterjet benzinli motorsa 140 HP güç ve 220 Nm tork üretiyor. Aracın elektronik destek listesindeyse; yokuş kalkış desteği, eğim iniş kontrol sistemi, radar fren destek sistemi ve adaptif hız sabitleme gibi parçalar elektronik asistan kısmında ön plana çıkıyor. İstenildiğinde iki çeker istenildiğinde dört çeker olarak kullanılabilen Suzuki Vitara’nın bu kampanyayla ne kadar ilgi odağı olacağını hep birlikte göreceğiz.