reklamı kapat

POPÜLER

Casper

Yapay zeka desteğiyle fark yaratan Casper VIA A3 Plus’ın fiyatı belli oldu

Casper, yeni akıllı telefonu VIA A3 Plus’ı kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Casper’ın yeni akıllı telefonu yapay zeka teknolojili Helio P60 işlemcisiyle dikkat çekiyor.

Performansı ölçerek öğrenme, kızılötesi yüz algılama ve gerçek zamanlı fotoğraf geliştirme deneyimlerini algılayarak öğrenebilen telefon, yapay zeka teknolojisiyle fark yaratıyor. Yapay zeka yeteneği sayesinde telefon, işlemciyi zorlamayan oyunlarda yüzde 12, işlemciyi zorlayan oyunlarda ise yüzde 25’e varan oranlarda pil tasarrufu sağlıyor ve bu sayede daha uzun süre performanslı oyun keyfi yaşatıyor. 4+4 çekirdekli Helio P60 A73 işlemcisindeki yapay zeka desteğiyle her uygulamada yüksek performans gösteriyor. 6GB RAM destekli Casper VIA A3 Plus, 80 uygulamanın arka planda çalışmasını sağlayabiliyor.

Casper VIA A3 Plus’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri de yüz tanıma teknolojisi. Infrared kamera, yüzü en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve gözle görülemeyen farklılıkları bile rahatlıkla algılayabiliyor. 256 adet yüz noktasını ve 16 yüz şeklini ayırt edebilen Casper VIA A3 Plus, tüm ortamlarda yüz tarama sağlıyor. Infrared kamera; kullanıcıları karanlık ortamda, şapkalıyken veya gözlüklüyken de 0,2 saniye içinde algılayabiliyor.

Yapay zeka teknolojisinin en önemli özelliği olan öğrenme, kameraları kullanırken ve fotoğraf çekerken de büyük kolaylıklar sağlıyor. Yüksek performanslı 16 megapiksel RGB renkli ön kamera, en zorlu koşulda bile canlı ve aydınlık fotoğraf çekilmesine olanak sağlıyor. FHD+ piksel çözünürlüklü 6,2 inç ekranla gelen telefonun dahili hafızası 64 GB olsa da telefonun hafızası 256 GB’a kadar artırılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casper VIA A3 Plus’ın satış fiyatı ne kadar?

Telefonun satış fiyatı ise 2.699 TL.