reklamı kapat

POPÜLER

Honda e
Honda e
Honda e
Honda e

Şirin elektrikli Honda e’nin satış fiyatı açıklandı

Tamamen elektrikli ufak otomobil modeli Honda e, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda merak edilen fiyat bilgisine de kavuştu.

Elektrikli otomobil dünyasının kesinlikle en güzel ve şirin duran modellerinden Honda e, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında iyice detaylandırılmıştı. 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında ise seri üretim haliyle sergilenen otomobilin merak edilen satış fiyatı açıklandı. Şimdilik Avrupa satış fiyatı paylaşılan otomobil, resmi açıklamaya göre 2020’nin yaz aylarında 29 bin 470 euro’dan başlayarak Almanya’da satışa sunulacak. Konu hakkında Honda Motor Europe COO ve Başkanı Katsushi Inoue yapmış olduğu değerlendirmede: “Yeni Honda e’nin dünya tanıtımı ile geleceğe yönelik elektrikli araç vizyonumuz adına çok önemli bir adım attık. Bu, sadece Honda’nın geliştirebileceği tarzda benzersiz bir elektrikli araç ve olağanüstü dinamik bir sürüş performansı dışında tamamen yeni bağlantı çözümleri de kullanıma sunuyor” dedi. Honda Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner de “Honda bugün aynı zamanda yeni nesil Jazz’ın da tanıtımını yapıyor. Bu model artık Avrupa pazarında sadece hibrit seçeneğiyle satılacak” açıklamasını yaptı.

Honda’nın özel bir elektrikli araç platformu kullanarak ürettiği ilk kompakt otomobil, şehir içi sürüşlerinde mükemmel bir verimlilik, performans ve kullanım kolaylığı dengesi sunuyor. Tam şarj ile 200 km’ye kadar elektrikli menzil sunan Honda e, ‘hızlı şarj’ fonksiyonu sayesinde sadece 30 dakikada bataryayı yüzde 80 şarj edebiliyor. Arka aksta konumlandırılan motoruyla kompakt boyutlu elektrikli otomobil, üstün sürüş dinamikleri ve eğlenceli bir sürüş sunuyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda e, kokpit tasarımıyla da dikkat çekiyor

Araçtaki merkezinde sportif duran bir direksiyonun yer aldığı kokpit, yatay olarak konumlandırılmış iki parça ekrandan (8 inç) oluşuyor.  Konsolun büyük bir bölümünü kaplayan bu ekranlar, ihtiyaç duyulan her türlü bilgiyi sürücünün karşısına getiriyor. Genel olarak sade ancak modern olan kokpit, büyük ekranlara rağmen sürüş sırasında büyük kolaylık sağlayan fiziksel kontrol butonlarına da sahip. Ekranların altına konulan ahşap görünümlü bölümüyle şık çizgisini pekiştiren otomobil, söylendiği kadarıyla USB ve HDMI gibi portlara hızlı erişim imkanı tanıyor.

İlgili Video