reklamı kapat

POPÜLER

Honda SUV e
Honda

Honda SUV e; elektrik geleceğine “kızgın bakan” proje

Yeni nesil HR-V’den izler taşıyan Honda SUV e prototipi, önümüzdeki yıl Çin’de satışa sunulacak versiyonun bir ön gösterimi niteliğinde.

Çin’de kapılarını açan Şanghay Otomobil Fuarı, seri üretim kadar konsept projelerin de birbirleriyle yarıştığı inanılmaz bir etkinlik olmaya devam ediyor. Honda da bu karnavalda “Ben de varım!” diyerek önümüzdeki süreçte hayata geçirmeye hazırlandığı elektrikli SUV projesinin ilk gösterimini yapıyor. Tasarım çizgileri yeni nesil HR-V ile benzeşen Honda SUV e konsepti, 2022 yılında satışa sunulacak seri üretim versiyonun bir anlamda hazırlığı niteliğini taşıyor. İlk olarak dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı haline gelen Çin’de satışa sunulacak olan projeyi yeni nesil HR-V’den ayıran en büyük özelliklerinin başında “kızgın bakışları” geliyor.

Honda

Honda SUV e teknolojik destekleriyle de gelecek modellere ışık tutacak

Honda SUV e:prototype olarak isimlendirilen konsept, dış bölümünde getirdiği ufak revizyonlarla HR-V’den çok daha akılda kalıcı olma potansiyeline sahip. Kaputta başlayan bu değişimlerin en belirgini bolca LED teknolojisinin kullanıldığı ön ışıklandırmalar. Bu çizgisel yapı sayesinde çok sert görünen modelde, Honda logosunun da ışıklandırılarak buruna entegre edilmiş olması da güzel bir bütünlük sağlamış görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arka taraf ise ön bölüme göre daha sakin olsa da modernliğinden bir şey kaybetmeyen bir yapı üzerine kurulu. Kokpit bölümüyle ilgili herhangi bir detayın paylaşışmadığı SUV e projesi, makanın üçüncü nesil yazılım sistemini barındırması sebebiyle de önem arz ediyor. Bu sistemle birlikte Honda modellerine uzaktan güncelleme gönderimi gibi teknolojik özellik eklentileri yapılabilecek. Honda cephesi SUV e projesinin de içerisinde bulunduğu toplamda 10 yeni elektrikli modeli önümüzdeki 5 yıl içerisinde Çin pazarında satışa sunmaya hazırlanıyor. Bu araçlardan bazılarını Avrupa kanadında da görmeyi bekliyoruz.

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı