reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Honda geleceğinin kokpit tasarımına ilk bakış; işte değişimden mesajlar

SUV E modeliyle geleceğiyle ilgili çok ciddi mesajlar veren Honda, araç içi tasarım felsefesindeki değişimlerle kapsamlı dönüşüme gidiyor.

Geride bırakmaya hazırlandığımız nisan ayında sektörün en önemli etkinliği olan Şanghay Otomobil Fuarı, Avrupa’yı da ilgilendiren pek çok tanıtına ev sahipliği yaptı. Elektrifikasyonda vites artıran Honda’nın da sahne aldığı organizasyonda, Japon üreticinin elektrikli SUV modelinin seri üretim öncesi prova gösterisi yapıldı. Tasarım konusunda da gelecekten izler taşıyan SUV e prototipi, mesaj verdikleri kadar göstermediği noktalarıyla da akıllarımızda soru işaretleri bıraktı. Honda cephesi organizasyon sonrasında paylaştığı yeni mesajlarla, SUV e ile birlikte değişecek kokpit felsefesinden de detaylar paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda sadeliğin çekiciliğini yeni kokpitine taşıyor

Resmi kaynaklardan tarafından gönderilen tek karelik görselde, minimalist revizyonların bizi beklediğini görüyoruz. Direksiyon da dahil olmak üzere orta konsol ve yolcu tarafında tamamen yenilenen bir yapı karşımıza çıkıyor. Vites topuzu tasarımının da, seçici şeklinde değiştirilmeden, yeni tasarım dilimine uyacak şekilde değiştiğini görüyoruz. Dijital sürücü ekranının da kendisini gösterdiği teknolojik dokunuşlarda ortada konumlanan multimedya ekranın yapısı da premium markaların benimsediği dinamiklere benzerliğiyle önceki nesillerden ayrılıyor. Yeni nesil Honda modellerinde malzeme kalitesinin artırıldığı bir yaşam alanın da bizi beklediğini biliyoruz.

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı