reklamı kapat

POPÜLER

2018 Honda CR-V

İlk kez 7 kişilik yolcu ve hibrit motor opsiyonuyla gelecek 2018 Honda CR-V, Avrupa için hazır!

Cenevre’de sergilenecek modeller arasındaki yerini alan 2018 Honda CR-V, motor ve yolcu kapasitesi bölümleriyle kendi içerisinde bir ilki yaşıyor.

2018 model yılıyla birlikte önemli ilkleri beraberinde getirecek olan dünyanın en çok satan SUV modeli Honda CR-V, Avrupa pazarına girişini Cenevre Otomobil Fuarı’yla birlikte yapıyor. Bundan böyle dizel motor opsiyonuyla satışa sunulmayacağı geçtiğimiz yıl içerisinde duyurulan araç, açıklamayı doğrular nitelikte motorlarla kullanıcılar sunulacak. 1,5 litrelik benzinli be 2.0 litrelik hibritten (iki elektrik motorlu) oluşan bu seçenekler tasarım kısmında ufak güncellemelerle tamamlanacak. Kokpit bölümünde de artık alıştığımız CR-V hatlarını barındıran modelle ilgili tek problem ise hibrit versiyonun 2019’un ilk çeyreği içerisinde sunulacak olması. Bu da hibrit bir CR-V düşünenlerin biraz daha beklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Teknik detaylar Cenevre’de

2018 sonbaharında satışa sunulacak olan 1,5 litrelik turbo motorda 6 ileri manuel ve CVT şanzıman seçeneklerini sunacak olan Honda, henüz teknik değerlerini açıklamasa da motorun tutumluluk konusunda sınıf lideri olacağını iddia ediyor. Standart olarak ön tekerlekten çekişli bir altyapıyla kombin edilen bu ünite Honda’nın kendi içerisinde geliştirdiği “Gerçek Zamanlı Dört Tekerlekten Çekiş” teknolojisiyle de alınabiliyor. Aracın yerden yüksekliğinde 38 milimetrelik iyileştirme olması, ufak da olsa arazi koşullarındaki özgürlüğe etki edecektir. Kokpit bölümünün merkezinde Apple CarPlay ve Android Auto destekli 7 inç‘lik multimedya ekranla gelecek olan 2018 Honda CR-V’nin tüm teknik detaylarını fuarın kapılarını açmasıyla birlikte öğreneceğiz.