reklamı kapat

POPÜLER

2018 Honda CR-V

Ekim’de Türkiye’ye gelecek 2018 Honda CR-V için hibrit heyecanı başlıyor

Markasının Avrupa pazarındaki ilk hibrit modeli olarak yola çıkacak Honda CR-V, dizele vedanın da resmi örneklerinden birisi konumunda.

Advertisement

Bu yılın başında yapılan global tanıtım etkinliğinin ardından asfalta çıkışı için geri sayımına başladığımız 2018 Honda CR-V, temmuz ayı itibarıyla Avrupa pazarına sunulmaya başlandı. Dizel seçeneğinin sunulmamasından ötürü yönünü yenilikçi ünitelere çeviren model, ilk olarak 1,5 litre hacimli turbo benzinli motorla kullanıcılarla buluşmaya başladı. 6 ileri manuel vitesle 170 beygir güç ve 220 Nm tork, CVT şanzımanda ise 190 beygir güç ve 243 Nm torkla gelen bu motorun takipçisi ise hibrit ünite olacaktı. Benzinlinin satışa sunulmasıyla birlikte gözlerin çevrildiği Honda, merak edilen bu ikinci üniteyi de oyuna dahil etme vaktinin geldiğini açıkladı. Japon üreticinin Avrupa pazarında satışa sunacağı ilk hibrit modeli olacak CR-V, kağıt üzerinde dizelin yerine geçecek ünite olarak lanse edilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CR-V hibritten öne çıkanlar

Honda tarafından yayınlanan teknik detaylara baktığımızda CR-V hibritin içten yanmalı bölümünde Atkinson temelli 2.0 litrelik benzinli makinenin kullanıldığını görüyoruz. Bunu iki adet elektrik motoru ve lityum-iyon yapılı batarya paketiyle destekleyen Honda, kombinasyon olarak 184 PS güç ve 315 Nm tork değerlerinin elde edildiğini söylüyor. Maksimum hız ve 0-100 gibi performans rakamları henüz açıklanmayan versiyonun şu aşamada sürüş konusunda öne çıkartılan noktasıysa Multi-Mode Drive adı verilen sürüş sistemi. Kullanıcıların sürüş profiline göre otomatik olarak ünite arası geçiş yapmaya odaklanan bu mod, elde olan yakıt ve enerjinin en iktisadi şekilde kullanılmasını temel alıyor. Elektrik ve hibrit modlarının yanında sadece içten yanmalı motorun çalışmasını sağlayan sürüş modunun da bu sistem içerisinde tercih edilebilecek olması da, çeşitlilik adına güzel bir detay.

Ekim 2018 itibarıyla üretim bandına çıkacak olan Honda CR-V hibrit, ilk sahiplerine 2019’un ilk çeyreği içerisinde ulaşacak. Bu versiyonun Türkiye’ye geliş sürecininse önümüzdeki yaz dönemini bulması şimdilik ön gördüğümüz noktalar arasında. Önümüzdeki ayın ilk haftası içerisinde bizim de katılacağımız etkinlik kapsamında benzinli motorlu versiyonuyla Türkiye’ye giriş yapacak olan Honda CR-V ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video