reklamı kapat

POPÜLER

2018 Honda CR-V

İlk adım benzinle; 2018 Honda CR-V Türkiye fiyatları belli oldu [Video]

Bizim de katılacağımız özel etkinliği öncesinde fiyatları belli olan 2018 Honda CR-V, şimdilik sadece benzinli motorla satın alınabilecek.

Ekim ayının girişiyle birlikte Türkiye pazarındaki kullanıcılarla buluşmaya hazırlandığını bildiğimiz 2018 Honda CR-V için beklenen gün artık geldi. Dizel motor opsiyonuna veda ederek sadece benzin ve hibrit ile asfalta inecek olan yeni jenerasyon bu adımını kademeli olarak gerçekleştirecek. İlk olarak 1,5 litrelik benzinli motor ile ülkemizde satışa sunulacak olan aracın fiyat ve donanım bilgisi de resmiyet kazanmış durumda. İlk kez 7 koltuk seçeneği sunulan ve bunun vesilesiyle şimdiye kadarki en büyük kabinini de beraberinde getirecek olan model Türkiye’de; Elegance, Executive ve Executive+ olmak üzere üç farklı donanım paketleriyle satın alınabilecek. 7 koltuklu versiyonu Executive paketiyle birlikte sunmaya başlayan Honda’nın giriş seviyesi olarak belirlediği etiket fiyatı ise 265.000 TL olarak karşımıza çıkmakta.

Öne çıkan detaylar

Yeni CR-V’nin motor ve donanım gibi parçalarının detaylarına geçmeden önce sizlerle açıklığa kavuşan diğer fiyatları da paylaşalım. Giriş seviyesinin ardından donanım paketini Executive’ye yükselten Honda, 20.000 TL gibi bir farkla toplam rakamı 285.000 TL seviyesine çıkartıyor. Hemen ardından gelen Executive-7 koltuk 300.000 TL, Executive+ ise 307.000 TL‘lik fiyatlar üzerinden alıcı bulmaya çalışacak. Siz de bu fiyatlarla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz diyerek yarın düzenlenecek özel organizasyon öncesinde aracın öne çıkan parçalarını birlikte anımsayalım.


Temmuz ayı itibarıyla Avrupa satışlarına başlanan CR-V, 1,5 litrelik benzinli motoru, 6 ileri manuel vitesli versiyonda 170 beygir güç ve 220 Nm tork üretecek. CVT şanzımana geçtiğimizde ise bu değerlerin 190 beygir güç ve 243 Nm torka kadar esneklik gösterdiğini görüyoruz. Dört tekerlekten çekiş altyapısı sadece otomatik şanzımanla birlikte alınabilecek olması da altı çizilmesi gereken noktalar arasında. Aracın vadettiği performans rakamlarına baktığımızda, manuel viteste 0’dan 100’e hızlanmasını 9,2 saniyede tamamlayabildiği, maksimumda ise 210 km/s hıza erişebildiğini görüyoruz. Otomatik şanzımanlı versiyonun ise 0’dan 100’e çıkması 10 saniye alırken, maksimumda erişebildiği hız 200 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Honda’nın tüketim bazında bizlerle paylaştığı veri ise 100 kilometre için ortalama 6,3 litre civarlarında. Kısa süre içerisinde tüm donanım detaylarını da sizlerle paylaşacağımız Honda CR-V’nin hibrit versiyonuyla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Video