reklamı kapat

POPÜLER

Dizel motor seçeneğine veda edecek olan 2018 Honda CR-V’den hibrit sürprizi

Elektrikleşme sürecinde Honda’nın öncülerinden olacak olan yeni jenerasyon CR-V, hibrit motor seçeneğiyle kullanıcılarına yeni bir sürüş deneyimi vadediyor.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiği adımlarla ürün gamındaki modellerinin büyük bir bölümünü sergileyen Honda, Frankfurt Otomobil Fuarı’nı gelecek planlarını sergileyerek geçiriyor. İlk olarak Urban EV adıyla 2019 yılında piyasaya sunulmak üzere elektrikli bir konsept projenin tanıtımını gerçekleştiren marka, 2018 model yıllı CR-V‘nin gösterimini hibrit motor teknolojisini barındıran prototip bir versiyon üzerinden yaptı. Avrupa’da dizel motor seçeneğiyle satışa sunulmayacağı da açıklanan yeni jenerasyon CR-V’nin hibrit motor teknolojisine sahip versiyonunda ne gibi teknik değerlerin olacağıysa şimdilik açıklanmış değil.


Honda’nın Avrupa pazarına hibrit teknolojisiyle sunacağı ilk SUV modeli olacak olan CR-V ciddi anlamda iyileştirilen tasarım detaylarıyla dünyanın en çok satan SUV’u olmaya devam etmek istiyor. Yerini aldığı jenerasyonundan her anlamda daha büyük olan yeni CR-V’de jant seçenekleri ve lastik ebatları da bu büyümeden nasibini alacak. Civic ailesiyle birlikte kendisini ciddi anlamda hissettiren tasarım evriminden tümüyle etkilenen CR-V’nin bu değişiminin beğeniyle karşılandığını da ilk adımda rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Hibrit teknolojisine (iki elektrik motoru) sahip versiyonlarında 2.0 ve 1.5 litrelik (altı ileri manuel ve CVT ile satın alınabilecek) VTEC ve i-VTEC iki seçenekle sunulacak olan bu jenerasyon, çift modlu akıllı sürüş teknolojisini ve üç yeni sürüş modunu (Elektrikli, hibrit, benzinli) de beraberinde getirecek. Seri üretimine hazır versiyonuyla 2018’in ilk çeyreği tanıtılması beklenen CR-V, tanıtımın ardından aynı dönem içerisinde Avrupa’da satışa sunulacak.