reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel’deki güncelleme hatası kafa karıştırıyor

Uzunca bir süre Android O ismiyle andığımız Android 8.0 Oreo ufak ufak kullanıma sunuluyor. Güncellemeyi alan ilk cihazlar arasında ise Google Pixel yer alıyor. Telefonlarına yeni Android sürümünü yüklemek isteyen Google Pixel sahiplerini ise büyük bir kafa karışıklığıyla karşılaşıyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere Android 8.0 Oreo‘nun hazır olduğunu gören pek çok kullanıcı cihazlarını güncellemeye başlıyor. Kimileri sorunsuz bir şekilde Android’in yeni versiyonunu kullanmaya başlıyor. Kimileri ise beklenmedik bildirimlerden şikayet etmeye başlıyor.

9to5Google’ın haberine göre güncelleme noktasında problem yaşayan kullanıcılar Google+‘ta veya Google ürünleri forumlarında şikayetlerini dile getiriyor. Buradaki paylaşımlara göre cihazlar Android 8.0 Oreo’ya güncellenmiyor. Aksine Android 7.1.2. sürümüne geri dönüyor. Güncelleme yapmak isteyen kullanıcılar bir alt sürüme geçiş yaptıkları bildirimiyle karşılaşıyor. Henüz Google cephesinden bu problem hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak kullanıcıların paylaşımlarına bakıldığında cihazların gerçekten bir önceki sürüme geçiş yapmadığı ve güncellemenin yanlış bir şekilde isimlendirildiği görülüyor. Kısacası Android 8.0 Oreo’a geçiş yapmak isteyen kullanıcılar sadece 50 MB’lık bir güncellemeyle karşılaşıyor. Bu güncellemenin yanlış adlandırılması ise kafa karıştırıyor.

Google Pixel kullanıcılarının pek çok farklı platformda dile getirdiği bu probleme yakında Google’ın açıklık getirmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER