reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P10 lite

Üç Huawei cihazına daha Android 8.0 güncellemesi

Huawei, cihaz güncellemelerini dağıtmaya devam ediyor. Android 8.0 güncellemesinin dağıtımı başlanan 3 cihaz daha duyuruldu.

Android cihazlardaki en büyük sıkıntı yeni güncellemelerin dağıtım süreci. Huawei ise son birkaç haftadır geriye dönük cihalarına birer birer güncelleme getirmeye başlamış durumda. Her ne kadar P9 için Android 8.0 güncellemesi gelmeyeceği belirtilse de firma Mate 10 ve Mate 10 Pro modellerinde Oreo betasını başlatmıştı. Honor 7X’in ise Türkiye’de Oreo güncellemesinin dağıtıldığı müjdelenmişti. Şimdi ise üç yeni cihaza daha Android 8.0 ve beraberinde elbette EMUI 8.0 güncellemesinin geldiği belirtiliyor. Bu cihazlar ise Huawei P10 lite, Nova Lite, Nova 2 Plus.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncellemeler kademeli dağıtılıyor

Oreo güncellemesi kesinleşen cihazlar için bu güncellemeler kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Cihazlarda en büyük farklılık ise kendini arayüzde gösterecek. Yeni güncelleme ise beraber EMUI 8.0’a geçecek olan cihazlar daha etkileyici bir performans vadediyor. EMUI 8.0 beraberinde kullanıcı dostu bir deneyim getirirken aynı zamanda Apple’ın 3D Touch özelliğine benzer bir özelliği de telefonlara dahil ediyor. Bu özellik sayesinde belli başlı uygulamalara girmeden, uygulama ikonuna basılı tutarak basit görevleri gerçekleştirmek mümkün oluyor.