reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro için güncelleme müjdesi

Huawei Mate 10 ailesinin bazı üyeleri yakın zamanda bir güncellemeye kavuşabilir. EMUI 8.1 açık betası cihazlar için başladı.

Advertisement

Geçtiğimiz günlerde sizlerle Huawei’nin 2016’da çıkardığı P9 modelinin Android 8.0 güncellemesi almayacağını paylaşmıştık. Bu yüzden EMUI 8.0 arayüzüne de geçemeyecek olan cihazın güncelleme almayacağı firmanın destek ekibine gönderilen e-postaya gelen cevapla ortaya çıkmıştı. Öte yandan daha yeni modeller olan, Android 8.0’lı Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro için yakın zamanda yeni bir güncelleme gelebilir. Porsche Design modeli de dahil olmak üzere firma Çin’de EMUI 8.1’in açık betasını yayınladı. Bu arayüz Android 8.1 işletim sistemini taban alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önce Çin’de

Açık beta şimdilik sadece Çin’de yayınlanmış durumda. EMUI 8.1 beraberinde Honor Play ile tanıtılan GPU Turbo özelliğini getiriyor. Bu özellik performansı yüzde 60 artırırken güç tüketimini de yüzde 30 düşürüyor. Honor 9i ile tanıtılan bu özelliği haziran sonundan itibaren Mate 10, Mate 10 Pro ve Honor View 10 ile başlayarak eski cihazlarına da getireceğini belirten şirket sözünde duruyor. Özellik için haziran sonu işaret edildiği için, açık betanın da haziran sonunda bitip, güncellemenin tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor. Ancak dünya çapında bir güncellemenin net tarihi ne yazık ki şimdilik belli değil. Genel bir güncellemenin yayınlanması birkaç haftayı bulabilir.

İlgili video

Mate 10 ailesi