reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro ve Mate 10 için EMUI 10 müjdesi

Kamerasıyla satışa çıktığı zaman çok ama çok büyük ses getiren Huawei P20 Pro ve Mate 10 için Android 10 temelli EMUI 10 müjdesi geldi.

Huawei, Android 10 temelli EMUI 10 üzerindeki çalışmalarını biliyorsunuz devamlı olarak sürdürüyor. Bu noktada ise Huawei P20 Pro ve Mate 10 sahiplerini sevindirecek bir haber geldi. Söylendiği kadarıyla her iki telefon için de Android 10 temelli EMUI 10 güncellemesi global olarak dağıtıma çıktı. Yakında Türkiye dahil her yerdeki cihazlar için indirmeye açılacak gibi görünen yaklaşık 4,8 GB boyutundaki güncelleme, elbette güzel bir gelişme olarak karşımızda yer alıyor. Global pazara daha önce mart ayında çıkacağı aktarılan güncelleme, biraz geç kalmasına rağmen artık gelmiş olmasıyla telefonlara taze bir nefes aldırıyor. Huawei’nin telefon pazarındaki yükselişinde gerçekten çok büyük bir etkisi bulunan P20 Pro, biliyorsunuz halen kullananları fazlasıyla memnun eden bir görüntü kalitesi ortaya koyuyor. Bu telefon için gerçek fotoğraf makinesini satan kişiler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro modelinin teknik detaylarını hatırlarsak

Baktığımız zaman çentikli telefonda 2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6,1 inçli AMOLED ekranla ekran yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutusundan normalde Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, arkasında 40 megapiksel (F1.8 diyafram) + 20 megapiksel (F1.6 diyafram) + 8 MP (F2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece çok iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu