reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Sentry

“Dacia spor otomobil yaparsa ne olur?” sorusuna etkileyici cevap niteliğinde proje

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Dacia Sentry projesi, markanın dikkate alması gereken tasarımlar arasında öne çıkıyor.

Fiyat/performans sınıfında karşımıza çıkarttığı modellerle kısa sürede büyük bir ivmelenme yakalayan Dacia, Türkiye’de de hatırı sayılır kitleye sahip. Duster‘ın geldiği son nokta ile tasarım bazında da biraz daha heyecan verici çizgilere kavuşan markanın diğer modellerinin de bu kapsamda ileriye taşınmasının zamanı da geldi. Tasarımcı Alexandicărat Alexandru-Călin tarafından hayata geçirilen Sentry projesiyse Romanya merkezli üreticinin etkileyici bir binek sedan üretme düşüncesini baştan yaratabilecek niteliklerde. Önümüzdeki on yıl için Dacia’nın yeni sedanını öngörerek şekillendirilen tasarım projesinin ölçüleri de en az tasarımı kadar dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Sentry projesi Porsche’yi akıllara getiriyor

Porsche Taycan’ı andıran dinamikleriyle akıllarımızda yer edinecek olan Sentry, piyasanın gerekliliklerini karşılayacak tamamen elektrikli bir güç aktarma organı için tasarlanıyor. Aracın genel şekli, şu anda piyasadaki ana akım sedanların çoğundan büyük farklarla ayrılıyor. Tavan yapısının arabanın arkasına doğru agresif bir şekilde gelmesi, profil yapısı ve ön-arka dinamikleri de Sentry’yi başka bir noktada değerlendirmemize olanak tanıyor. Alexandru-Călin tarafından paylaşılan verilere göre Sentry; 5.040 milimetre uzunluğa, 1.907 milimetre genişliğe ve 1.506 milimetre yüksekliğe ve 2.851 milimetre aks mesafesine sahip bir model olarak düşünülüyor.

İlginizi çekebilir

2020 Kwid

İLGİLİ HABERLER