reklamı kapat

POPÜLER

Renault Kwid

Marvel serisiyle dikkat çekmişti; Renault Kwid elektrikli versiyonuyla Avrupa’ya geliyor!

Kompakt crossover sınıfında seyreden Renault Kwid, yansımasını yaptığı elektrikli otomobil sınıfında ki dinamiklerini şimdi Avrupa’ya getirecek.

Renault Kwid ismi Türkiye de dahil olmak üzere pek çok pazardaki kullanıcılar için çok fazla bir şey ifade etmiyor. Markanın Hindistan ve Çin gibi bölgelerde farklı versiyonla sunmayı tercih ettiği bu kompakt crossover, süreç içerisinde kademeli olarak gündemimizde yer almıştı. Şubat 2018’de Iron Man ve Captain America özel versiyonlarıyla farklı bir kesimin dahi dikkatlerini üzerine çeken Kwid, Ekim 2018’de elektrikli bir modele de ilham oldu. Renault City K-ZE adıyla tanıtılan o versiyon için yapılan yeni planlamalar ise nihayet artık yollarımızın kesişeceğine işaret ediyor. Tanıtımının ardından Uzak Doğu pazarına özel olarak sunulan model, önümüzdeki yıldan itibaren Avrupa pazarı gelişmeleriyle de gündemde olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Kwid için bilinmesi gerekenler

Elektrikli Araç Departman Başkanı Gilles Normand tarafından yapılan açıklamayla resmileşen Avrupa’ya geliş süreciyle ilgili detaylarsa şimdilik çok net değil. Pazarda dinamiklerinin en temel farklılığını oluşturduğunu bildiğimiz güvenlik standartlarının karşılanması adında, City K-ZE’nin bazı eksiklerini kapatması gerekiyor. Menzil ve beygir gücü konuların da pazara özel şekilde ileriye taşınıp taşınmayacağı da merak konusu. Bu noktada aracın Çin’de 250 kilometrelik menzil, 44 beygir güç ve 119 Nm torkla sunulduğunu da tekrar hatırlamakta fayda var. Tabi ki işin fiyat konusu da en az teknik özellikler kadar önemli bir kıstas olacak. Renault Patronu Thierry Bolloré’nin geçtiğimiz ayki açıklamalarında ifade ettiği aralığın 11.000 ile 14.000 dolar aralığında bir elektrik araç ihtiyacına işaret ettiği de burada hatırlanabilir. City K-ZE güncel versiyonuyla 0’dan 60’a 7 saniyede çıkarken maksimumda 104 km/s hıza erişebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur