reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault Kwid

Elektriğe ilham olan Renault Kwid yeni yılla güncellendi! [Video]

Sınırlı pazarlarda sunulan Renault Kwid, 2020 model yılıyla birlikte karakterini tamamlayacak önemli değişimleri asfalta yansıtacak.

Renault Kwid, markasının Hindistan başta olmak üzere belirli pazarlarda sunduğu kompakt crossover modelleri arasında belki de en çok gündeme gelen ismi oldu. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen elektrikli konsept proje de ilham olmasından ötürü gelecekte daha küresel bir model olma yolunda sinyal veren ailenin küçük ismi 2020 model yılıyla önemli güncelleştirmelere kavuşuyor. Kaynakların da özellikle belirttiği gibi, tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık 5 yıllık sürecin ardından en büyük nitelikli değişimleri elde ediyor. Kaputunun altında donanımlarında olduğu gibi oldukça zengin seçenekler sunan modelin yine kendi oluşturduğu pazarda kullanıcıların dikkatini çekmesi bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault Kwid teknik özellikleri

Renault cephesinin modelin tasarımı konusunda yaptığı en büyük değişimlerin başında ışıklandırma grupları geliyor. Gerek ön gerekse arka tarafta karaktere doğrudan olumlu etki yapan bu değişimler, ızgara ve tampon ve diğer gövde bölümleriyle birlikte tamamlanıyor. Kwid ilk günden itibaren sınıfının “hareketli” rolüsü yansıtmayı başardı diyebiliriz aslında. Nitekim aynalar başta olmak üzere gövde üzerinde yapılan farklı renk oyunları bunun güzel bir örneği. Yeni model yılıyla birlikte gelen yeni renk seçeneklerini de kullanıcıların ilgisini çekecek noktalara eklemekte fayda var. En üst paketinde arazi dinamiklerini yansıyan gövde panelleriyle gelecek modelin yerden yükseklik değeriyse 184 milimetre olarak devam ediyor. Makyajın kokpitte getirdiği en büyük farksa boyutu 8 inçe yükseltilen multimedya ekran olacak. 2020 Kwid’in motor seçenekleri ise 55 beygir güç üreten 0,8 litre ve 70 beygir güç üreten 1.0 litre üzerinde yoğunlaşıyor. Şanzıman ayağında ise sadece 5 ileri değer karşımıza çıkıyor. Aracın satış süreci de tanıtımla birlikte başlamış durumda.