reklamı kapat

POPÜLER

Renault Kwid

Renault’dan, crossover modeline Captain America ve Iron Man temalı “süper dokunuş”

Hindistan ve çevresinde satışa sunulan Renault Kwid, 2018 ile birlikte iki süper kahramanın karakterini tasarım opsiyonu olarak kullanıcılarla buluşturacak.

Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda yepyeni modeller kazanan kompakt crossover sınıfını tanımlayan belirli özellik ve kriterler var. Üreticilerin ilgi çekebilmek adına kişiselleştirilebilirlik üzerine odaklandığı bu araçlarda, gövde renginden farklı tavan başta olmak üzere karakteri değiştirecek pek çok seçenek sunulmakta. Hyundai, bu sınıfa dahil ettiği Kona‘ya Iron Man temalı özel bir versiyon getirerek, bahsetmekte olduğumuz duruma farklı bir bakış açısıyla yaklaşmıştı. O dönem oldukça ilgi gören süper kahraman dokunuşu projeye şimdi ise Renault dahil oldu. Markanın Hindistan pazarında sunduğu Kwid, yeni yılda Captain America ve Iron Man temalarıyla satın alınabilecek.

Her modele karakteristik fark

Dacia Sandero Stepway’in dış pazardaki bir versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Renault Kwid’in ilk olarak teknik detaylarını sizlerle paylaşalım. Burada barındırdıkları ruhtan pek bir fayda görmeyen modelde, toplamda 67 beygir güç ve 90 Nm tork üreten 1.0 litrelik bir motor görev yapıyor. Standart olarak beş ileri manuel şanzımanla kombin edilen bu motorda, kullanıcılar diler ise otomatiği opsiyonel olarak satın alabiliyor. Süper kahraman temalarına geçtiğimizde ise içeride ve dışarıda belirgin farklar üzerine yoğunlaşmamız gerekiyor.


Her iki versiyonda da kahramanların özgün renk ve desenlerine yer veren Renault, Iron Man tarafında bizleri kırmızı renkle karşılıyor. Dış bölümde renk üzerine altın sarısı ile yapılmış Ark Reaktör işlemeleri kullanan marka, ızgara ve tamponlarda gövde renginden farklı olan sarıyı kullanıyor. Kwid’in Captain Amerika versiyonunda ise mavi yerine hakim renk olarak beyazın tercih edildiğini görüyoruz. Bunun üzerine karakterin kostümündeki renkleri ve yıldızları araç içerine işleme olarak kullanan Renault, her iki aracın kokpitinde de vites topuzu ve ufak konsol parçalarıyla devamlılığı sağlıyor. Kokpitinin merkezinde 7 inç‘lik navigasyonlu bir multimedya ekranın kullanıldığı Avengers temalı Renault Kwid’in ülkede büyük ilgi görmesi bekliyor.