reklamı kapat

POPÜLER

“Demir Adam” konsepti gerçek oldu; karşınızda Hyundai Kona Iron Man Edition

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde ortaya çıkan Hyundai Kona Iron Man Edition , 1 yıllık zaman diliminin ardından hayata geçirildi.

Hyundai’nin kompakt crossover sınıfına dahil ettiği en yeni otomobili konumunda olan Kona, Kore merkezli üretici için pek çok projenin merkezinde yer alıyor. Yurt dışında, 470 kilometre menzil sunan elektrikli versiyonuyla gündemde olan bu yeni oyuncu, performans odaklı N departmanının da masadaki projelerinde yer alıyor. Dizel motorlu versiyonu için geri sayımın da devam ettiği Kona’nın 2017 içerisinde düzenlenen tanıtım etkinliğinden akıllarda yer edinen bir projeyle ilgili meraklı bekleyiş söz konusuydu. Sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği üzere bu projenin merkezinde Iron Man temalı bir konsept yer alıyordu. Marka yetkililerinin o dönem sadece bir şov model olarak sergilediği Hyundai Kona Iron Man Edition bugün ise artık satışa hazır özel bir versiyon olarak karşımızda duruyor. Tony Stark’ın krallığı olan “Stark Industries” ve Iron Man zırhından detaylar barındıran otomobil Marvel meraklılarını mutlu edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konsept projeye sadık kalındı

Tanıtım gününde oldukça ilgi gören konsept versiyonla büyük oranda benzerlik gösteren seri üretim versiyonda oldukça güzel detaylar var. Değişimlerin dış kısmına baktığımızda ilk olarak Iron Man’in maskesinde parlayan göz bölgesinin Kona’nın LED gündüz farlarına aktarıldığını görüyoruz. Hemen ardından kaput bölümünde V formlu bir alan içerisinde yine Iron Man motifini içeren bir detay karşımıza çıkıyor. Kullanılan renk paleti, 18 inç’lik özel tasarım jantlar, ve tavan da proje için Iron Man temasından nasibini alan bölümlerden birisi. Kokpit bölümüne de bu temanın aktarılması adına yerinde dokunuşlar uygulayan Hyundai tasarımcıları, head-up display ve multimedya ekranın yazılımlarında da Iron Man’e özel olarak güzel grafik geliştirmelerini sunmayı da es geçmemiş. Üretim süreci aralık ayında başlayacak olan otomobil küresel pazarda sipariş usulü satışa sunulacak. Bu da eğer Kona satın almayı düşünüyorsanız ve Iron Man hayranıysanız değerlendirebileceğiniz bir seçenek olarak önünüzde duruyor.