reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X için oyuncuları çok memnun edecek özellikler!

 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 18:09

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için oyuncuları gerçekten fazlasıyla memnun edecek iki yeni haber geldi.

PlayStation 5 rakibi Xbox Series X, biliyorsunuz çok geniş bir geriye dönük destekle yolda bulunuyor. Tam olarak üç jenerasyonun oyunlarını çalıştırabilecek denilen yeni nesil konsol, burada bildiğimiz kadarıyla geliştiricilere de ek bir yük bindirmiyor. Yani eski jenerasyon oyunlar konsol çıktığında hemen çalışacak gibi görünüyor. İşte bu bağlamda güzel bir haber daha geldi. Microsoft’tan yapılan resmi açıklamaya göre yeni konsol HDR desteğiyle çıkmayan oyunlara da HDR özelliği ekleyebilecek. Firmanın özel bir teknoloji ile yapacağı bu işlem, söylendiği kadarıyla performansı olumsuz etkilemeyecek. Aynı zamanda konsolun normalde 30 fps çalışan bazı eski seçili oyunları 60 fps seviyesine, 60 fps çalışan bazı seçili oyunları ise 120 fps seviyesine çıkacağı aktarılıyor. Bu da elbette çok güzel görünüyor. Performans artışı her zaman olumlu karşılanıyor. Xbox Series X bu konuda üzmeyecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X teknik detaylarına tekrardan bakarsak

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık oyunları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. Modelin fiyatı halen bilinmiyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER