reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Yeni nesilde oyunlar nasıl olacak? İşte Xbox Series X ile ilk gösterim!

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için beklenen canlı yayın yapıldı. Bu yayın ile birçok video yayımlandı, önemli detay verildi.

Microsoft, 2020 sonunda çıkacak Xbox Series X için çok uzun süredir beklenen adımı kısa süre önce attı ve Türkiye saati ile 18.00’da gerçekleşen Inside Xbox canlı yayını ile konsolun sunduğu oyun deneyimi ve grafik kalitesini beklendiği gibi olmasa da gözler önüne serdi. Yeni nesil oyun konsolu için aşağıda görebileceğiniz birçok yapım için videolar yayımlayan Microsoft, maalesef tam olarak detaylı gerçek oyun videoları göstermedi. Şovun yıldızı olan Assassin’s Creed Valhalla için dahi direkt bir oynanış videosu göstermeyen firma, bu konuda oyuncuları oldukça üzmüş durumda. Burada sadece Bright Memory: Infinite oyunu için yayımlanan video dikkat çekerken, bunların yanında konsola özel optimize oyunlar için “Optimized for Series X” logosu / amblemi (Görsel aşağıda) görücüye çıkartıldı. Bu oyunların 4K çözünürlükte 120 fps’e kadar Ray Tracing destekli ve çok hızlı yükleme süreli bir oyun deneyimi garanti edeceği aktarıldı. Peki ilk aşamada hangi oyunlar Optimized for Series X desteğiyle gelecek? Firma tarafından resmi olarak listelenen oyunlar şunlar:

– Assassin’s Creed Valhalla
– Bright Memory Infinite
– Call of the Sea
– Chorus
– DiRT 5
– Madden NFL 21
– Scarlet Nexus
– Scorn
– Second Extinction
– The Ascent
– The Medium
– Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
– Yakuza: Like a Dragon

Bu arada aşağıdaki oyunları mevcut jenerasyon için satın alan kişiler, Series X sürümlerine ücretsiz olarak geçiş yapabilecek açıklaması yapıldı.

– Assassin’s Creed Valhalla
– Call of the Sea
– Chorus
– Cyberpunk 2077
– DiRT 5
– Scarlet Nexus
– Second Extinction
– The Ascent
– Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
– Yakuza: Like a Dragon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X teknik detaylarına tekrardan bakarsak

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık oyunları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. Modelin fiyatın halen bilinmiyor.

İlgili Videolar