reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X ve Assassin’s Creed Valhalla özelinde üzen açıklama

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve yeni nesil oyunlardan Assassin’s Creed Valhalla özelinde üzen bir açıklama yapıldı.

Microsoft imzalı Xbox Series X biliyorsunuz gerçekten oldukça güçlü bir oyun konsolu. Ancak bu güç ilk aşamada birçok yapımcı tarafından tam olarak kullanılamayacak gibi görünüyor. Çünkü Ubisoft’tan yapılan açıklamaya göre yeni tanıtılan Assassin’s Creed Valhalla oyunu konsolda 4K 30 FPS bir deneyim getirmeye hazırlanıyor. Burada 4K 60 FPS beklentisini suya düşüren firma, 2020 sonunda çıkacak konsol için daha şimdiden üzücü bir haber veriyor. Çünkü kişiler artık yeni nesilde 4K 60 FPS’yi standart olarak görmek istiyor. Çünkü konsol için sık sık özel optimize edilen oyunların 4K 120 FPS deneyim sunacağı aktarılıyor. Bu açıdan 2021’de raflardaki yerini alacak bir konsol için 30 FPS açıklaması gerçekten üzücü duruyor ve şu an oldukça tepki çekiyor. Oyunun 4K 30 FPS’nin karşılığını çok ama çok ileri grafikler ile vermesi gerekiyor. Ancak bunu da henüz görmüş değiliz. Söylenmesine rağmen Valhalla için henüz gerçek bir oynayış video gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek oyun gösterimi ile yapabildikleri hakkında  gövde gösterisi yapılacak Xbox Series X teknik detayları şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Bu donanımlarıyla 4K çözünürlükte 60 fps oyunu standart hale getirebilecek ve bazı yapımlarda 4K 120 fps seviyesine çıkacak denilen model, bünyesinde 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü de barındırıyor. Dahili depolama depolaması arkaya takılan 1 TB harici depolama kartı ile artırılan konsol, biliyorsunuz Ray tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. ALLM ve VRR destekleri de bulunan Xbox Series X, Türkiye’de çıktığı zaman 8 bin TL’yi bulabilir deniyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER