reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 ailesinden sızan iddialı sayı: “150”

Samsung Galaxy S21 ailesi zaman zaman gündeme geliyor. Bu sefer ise modellerin kamera sistemlerine yönelik bir bilgi var.

Samsung Galaxy S21 ailesi daha önce selfie kamerasını ekran altına alacak haberleriyle gündeme gelmiş ancak hatırlarsınız bu daha sonra yalanlanmıştı. Büyük ihtimalle selfie kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacak modeller, en son Samsung Display yanında BOE imzalı OLED panel de kullanacak haberleriyle şaşırtmıştı. 2021 başında çıkacak olmalarına rağmen sık sık gündeme gelen telefonlar, bu sefer arka kamera modülleriyle gündemde. Gelen sızıntılara göre ailenin en üstündeki olası adıyla Galaxy S21 Ultra’nın arkasında yüksek ihtimalle, 150 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 64 megapiksel telefoto + 12 megapiksel makro kamera kurulumu yer alacak. Şu an optik görüntü sabitleme kullanacağı kameralar konusunda iki farklı model test ettiği aktarılan firma, 105 megapikselden 150 megapiksele çıkarak çözünürlük konusunda fark yarayacak gibi görünüyor. Ancak 150 megapiksellik Samsung imzalı sensörü ile olarak Xiaomi’nin kullanacağı duyuluyor. Galaxy S20 Ultra’nın netleme sorunları nedeniyle “lazer otomatik netleme” sistemini Galaxy S21 ailesine koymayacağı da aktarılan Samsung, özel 12 megapiksel makro kamerayla da yeni serisinde yakın çekim konusunda iddialı olacak izlenimi oluşturuyor. Biliyorsunuz Galaxy S20 Ultra yakın çekim performansı düşük olduğu için de eleştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 ailesi işlemci konusunda da ses getirebilir

Modellerde 2021 başında satıldıkları yere göre Snapdragon 875 ya da Exynos 1000 işlemci yer alabilir deniyor. Burada özellikle Exynos 1000 dikkat çekiyor. Çünkü bu işlemci için AMD imzalı Radeon GPU yer alacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz Samsung ile AMD kurdukları ortaklı ile bu grafik konusunda çok iddialı olacak işlemci üzerinde uzun zamandır çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli