reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

Üç farklı Samsung Galaxy S21 geliyor; işte yeni ortaya çıkanlar

Samsung Galaxy S21 ailesi ile alakalı ufak ufak bilgiler gelmeye başladı. Çünkü firma Galaxy Note 20’ler için çalışmaları bitirmiş durumda. Artık tüm odak bir sonraki amiral gemilerinde olacak.

Samsung Galaxy S21 ailesinde için en son ekran konusunda bazı bilgiler gelmişti. Ailede şaşırtıcı şekilde Çin merkezli BOE imzalı OLED paneller kullanılacak denilmişti. Kendi modellerinde şu an Samsung Display tarafından geliştirilen üst düzey AMOLED ekranları kullanan firma, 2021’de maliyetleri düşürmek adına BOE‘nin kapısı çalıyor açıklaması yapılmıştı. Ancak bu durumun daha sonra gerçek olmadığı öğrenildi. Çünkü BOE‘nin ürettiği paneller, Samsung’un kalite testlerini / standartlarını geçemedi. Burada sürekli olarak aile diyoruz. Peki bu ailede kimler yer alıyor? Yeni kayıtlara göre Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri yolda bulunuyor. Bu isimlerin elbette değişme ihtimali bulunuyor. Yani burada bir ihtimalle Galaxy S30 ailesi de karşımıza çıkabilir. Ancak modellerin yüksek ihtimalle değişmeyecek kod isimleri SM-G991, SM-G996 ve SM-G998 olarak geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 ailesi hakkında başka neler biliyoruz?

Modellerde halen 2021 başında sadece Snapdragon 875 işlemci yer alabilir deniyor. Son dönemde firmanın telefonlarında Exynos işlemci kullanması konusunda önemli şikayetler sık sık gündemde yer ediyor. Samsung Galaxy S20 ailesi birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 işlemci taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. İki işlemci arasında birçok kalemde performans farkı bulunuyor ve kişiler artık bunun değişmesini istiyor. Ancak yine de yeni seri için yeni nesil Exynos beklentisi bulunuyor. Burada AMD Radeon imzalı GPU’ya sahip yeni nesil Exynos’ların kullanılma ihtimali bulunuyor. Bu ciddi şekilde heyecan yaratıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli