reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Exynos

Apple’ın ardından Samsung’dan bilgisayarlarla ilgili önemli gelişme

Samsung’un Exynos işlemcisi sunduğu performans açısından Apple’ın ve Qualcomm’un işlemcilerinin gerisinde kalmıştı. Müşterilerden bazıları Samsung şirketinin cihazlarında Snapdragon işlemcisini kullanması gerektiğini belirtmiş ve bunun için de dilekçe hazırlamışlardı.

Şirkete böyle bir istek gelse de Samsung’un Exynos işlemcisinden vazgeçmeye niyeti yok. Gelen son haberlere göre şirket, Exynos işlemcisini Windows bilgisayarlarda kullanmayı planlıyor. Apple’ın kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Silikon tabanlı Apple imzalı işlemcilerin Apple marka bilgisayarlara geleceğini belirtmesinin ardından Samsung’un da böyle bir karar alması doğal görünüyor. Şirketin yarı iletken bölümünün Exynos yonga setleri için Vivo ile bir anlaşma yaptığı belirtiliyor. Samsung’un Windows destekli PC’ler için yeni bir Exynos yonga seti geliştirdiği bildiriliyor. Görünüşe göre, yeni ARM işlemci Exynos 1000 işlemcisine dayanıyor ve bu işlemcinin Exynos 1 olarak karşımıza çıkma olasılığı kuvvetle muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Exynos işlemcili PC’ler ne zaman satışa sunulacak?

Bilgisayarlarda kullanılması beklenen işlemcinin Samsung’un 5nm EUV işlemi kullanılarak üretilebileceği ifade ediliyor. İşlemcide yakın zamanda açıklanan Vortex-X1 CPU çekirdeğinin de kullanılma ihtimali var. Geliştirildiği söylenen bu işlemciyi ne zaman bilgisayarlarda göreceğimiz ise henüz belli değil. Ancak yakın gelecekte bu işlemciyi bilgisayarlarda görürsek şaşırmayacağız.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son çıkan katlanabilir modeli böyle üretiliyor!