reklamı kapat

POPÜLER

Ssangyong Korando EV

Ssangyong Korando EV için ilk resmi görseller paylaşıldı

Günümüz elektrik dönüşümünse söz sahibi olma iddiasıyla gelen Ssangyong Korando EV, tasarımsal dinamikleriyle de bunu destekleyeceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Güney Kore merkezli Ssangyong’un, son yıllarda yükselişte olan markalar arasında olduğuna şüphe yok. Özellikle günümüzde satışta olan Korando ile Türkiye pazarında da büyük ilgi gören marka, günümüz dünya trendlerin yetişme konusunda da elini çabuk tutuyor. Var olan elektrik dönüşümünden pay kapmak için çalışmalar devam ederken, bu alanda ailenin ilk temsilcisi olacak Ssangyong Korando EV için ilk resmi detaylar gönderildi. Tanıtım etkinliğinin önümüzdeki yılın ilk dönemlerin içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen modelin paylaşılan iki karelik render görseli de tasarım noktasındaki farklılıkları anlamak adına nitelikli detaylar barındırıyor.

Ssangyong Korando EV için bilinenler

Aracın planlanan rakamsal verileri öncesinde, fotoğraflar üzerinde taze bir inceleme yapma gereği duyuyoruz. İçten yanmalı versiyona oranla burada kendisini hissettiren ilk farklılığın ön bölümdeki ızgara olduğunu görüyoruz. Elektrikli araçların genelinde gördüğümüz tamamen kapalı yapı, Korando EV için de kullanılmış durumda. Yine elektrikli modele özgü olarak alt ızgara ve tamponda da daha agresif bir hava veren çizgiler dikkat çekiyor. SsangYong, bu değişimleri enerji verimliliğini ve aerodinamik parçaları en optimize şekilde yakalamak adına yaptığını da özellikle belirtiyor. Aracın ön bölümü kaput da dahil olmak üzre ağırlıktan tasarruf etmek ve ağırlık merkezini optimize etmek için alüminyumdan imal edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korando EV’nin rakamsal verileri için de detaylı rakamlar görebiliyoruz. Üzerinde bir adet elektrik motoruyla gelmesi beklenen aracın bununla birlikte yaklaşık 190 beygirlik bir güce sahip olması bekleniyor. Batarya kısmında ise LG Chem ile gerçekleştirilen ortaklığın ünitesi konumlandırılacak. Eğer büyük bir sürpriz olmaz ise bu ünite Korando EV ile günlük sürüş bazında 300 ile 350 kilometre aralığında bir menzilin yakalanmasına olanak tanınacak.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın