reklamı kapat

POPÜLER

Yeni SsangYong Tivoli

Yeni SsangYong Tivoli için Avrupa macerası başlıyor; işte bilmeniz gerekenler

Güney Kore’deki macerasının ardından Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarlarına giriş için hazı olan Yeni SsangYong Tivoli önemli geliştirmelere sahip.

İlk olarak 2019 model yılıyla tam bir yıl önce karşımıza çıkarılan yeni SsangYong Tivoli, Kore’de pazarında bir süredir meraklılarıyla buluşuyor. Makyaj niteliğindeki değişimleriyle yoluna devam eden kopmakt SUV modeli için şimdi de Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarlarına giriş vakti. 2020 model yılıyla satışlarına başlanacak olan modelde; dış ve iç tasarım değişiklikleri, gelişmiş güvenlik ve bilgi-eğlence teknolojisi ve yeni altyapı elemanlarıyla iddiasını ortaya koymaya çalışacak.

Yeni SsangYong Tivoli cephesinde öne çıkan değişimler

Tasarım ve donanım değişimlerinden önce Tivoli’nin teknik olarak geldiği son noktadan bahsedelim. Modelin kaputunun altında 1,2 litrelik turbo üç silindir benzin, 1,5 litrelik turbo dört silindir benzin ve 1,6 litrelik yine turbo dört silindir dizel seçenekleri karşımıza çıkıyor. İlk iki seçeneği yeni olarak nitelendirebileceğimiz Tivoli’de 1,6 litrelik motor ise performans olarak yükseltilmiş durumda. Giriş seviyesinde yer alan 1,2 litrelik motor 128 PS güç ve 230 Nm torkla kullanıcılarına hizmet ediyor. Marka bu seçenekte standart olarak 6 kademeli manuel şanzımanı sunacak. İkinci kademede yer ala 1,5 litrelik benzinli motor ise 163 PS güç ve 280 Nm torkunu 6 ileri manuel veya otomatik şanzımanla yere aktarıyor. Performansı geliştirilen dizel ise artık 136 PS güç ve 324 Nm torkla geliyor. Tüm bu versiyonların önden çekişli olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SsangYong, Tivoli’nin makyajıyla birlikte elektronik desteklerinde de önemli geliştirmeler yapmayı ihmal etmedi. Listede; Ön Çarpışma Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Otomatik Acil Durum Kırılması, Şeritte Kalma Yardımı, Trafik İşareti Tanıma, Ön Araç Çalıştırma Uyarısı, Sürücü Dikkat Uyarısı, Acil Durdurma Sistemi ve Güvenlik Mesafesi Uyarısı gibi önemli parçaları ön planda görebiliyoruz.


Tasarımsal açıdan ise ızgara, ışıklandırma grupları, sis farları ve aerodinamik katkı sağlayan yeni hava girişlerini ön planda tutabiliriz. Arka tarafta ise tampon ve stop tasarımında nispeten daha sakin dokunuşlara yer verildiğini görüyoruz. Tivoli’nin kapılarını açtığımızda ise bizi en can alıcı yenilikler karşılıyor. Ebatı 10,25 inç olan ve premium markalara göz kırpan dijital sürücü ekranı kullanıcıların en çok muhattap olacağı ilk seçenek. 9 inçlik multimedya sisteminde de modernize edilmiş arayüzün var olduğu söyleniyor. Yeni Tivoli 2020 model yılıyla İngiltere’de yaklaşık 17.000 dolara satışa sunulacak.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın