reklamı kapat

POPÜLER

Tivoli EVR

Tivoli EVR

LIV-2

Ssangyong elektrikli SUV modeli ile “sınırları” genişletmeye hazırlanıyor

Güney Koreli üretici Ssangyong, elektrikli otomobil pazarına bir hayli iddialı bir giriş yapmak istiyor. Marka, en geç 2020’ye kadar ilk elektrikli otomobilini satışa sunmayı hedefliyor.

Tüm üreticiler gibi Ssangyong’da gelecek için üretim bandında elektrikli modellere şimdiden yer açmanın planlarını yapıyor. Geçmişte marka yetkilileri bunun ilk sinyali niteliğinde olan tanıtımı geçtiğimiz yıl Tivoli EVR ve Paris Otomobil Fuarı’nda yer verdiği LIV-2 konsepti ile de vermişti. Şimdi ise küçük SUV modeli olan Korando‘yu bu sürece dahil etmeye hazırlandığı bilgileri de gelmeye başladı.

ssangyong4
Hollanda merkezli haber sitesi Autorai‘ye göre Ssangyong, Korando’yu tamamen elektrikli bir opsiyon ile 2020 yılına kadar sunmayı hedefliyor. Üstelik iddia edilen rakamlarda bir hayli dikkat çekici. Autorai’ye göre Ssangyong Korando, elektrikli motoru ile 300 km‘lik bir kullanım menzilini sunacak. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Tivoli EVR ile benzer özelliklere sahip olması beklenen Korando’nun elektrikli motorunun 127 beygir güç üretmesi beklenen değerler arasında. Her geçen gün rekabetin arttığı elektrikli otomobil pazarına geniş çaplı ilk adımı kim atacak bunu bize önümüzdeki süreç gösterecek.