reklamı kapat

POPÜLER

SsangYong Korando EV

SsangYong ilk elektriklisi için düğmeye bastı; Korando merkezde

Korando üzerinden ilk elektrikli modelini pazara sunmaya hazırlanan SsangYong, ikinci hamlesi için de çalışmalara hız verdi.

Koronavirüs sürecinden ağır yara alan isimlerden birisi olan SsangYong, son dönemlerde konkordato niteliğindeki gelişmelerle gündemimizde yer aldı. Güney Koreli üreticinin sahibi olan Hindistan merkezli Mahindra da bu süreci yönetmek için yatırım ortakları ararken, şimdilik konunun nihai bir sonuca bağlanmadığı bir senaryo karşımızda duruyor. SUV-pickup gelenekleri ve zengin güvenlik asistanlarını tüm paketlerinde standart olarak sunmasıyla öne çıkan markanın, yükseliş arayışı için bu seferki hedefse elektrik. Her üreticinin plan merkezinde yer alan bu yeni nesil güç, SsangYong’da Korando üzerinden karşımıza çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli SsangYong Korando E-Motion yaz döneminde Avrupa macerasına başlayacak

Üretim sürecine kısa süre önce başlanıldığı açıklanan modelin, Korando e-Motion adıyla ürün gamına ekleneceği masadaki ilk detaylar arasında. Halihazırda Türkiye’de de satışta olan geleneksel altyapılı Korando ile büyük oranda aynı tasarım dinamikleri üzerine geliştirilecek olan elektrikli versiyonun gövde panelleri ve jant seçeneklerinde menzil optimizasyonu odağında ufak farklılıklar olacak. Rakamsal bazda ise şimdilik ciddi bir resmi bilgi paylaşılmış değil. Tek elektrik motorlu versiyonuyla 190 beygirlik güce sahip olması beklenen modelin, menzil bazında ise 400 kilometrenin üzerine çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse modelin ağustos ayından itibaren kademeli olarak satışa sunulması bekleniyor. Güney Koreli üretici Korando E-Motion sonrasında ikinci bir elektrikli SUV ve bir pickup modeliyle de karşımızda olacak. Marka yönetimi ise elektrikle birlikte hayata geçirilecek yeni oluşumdan umutlu.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz