reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 serisinin şaşırtan ekran detayı netleşti

Samsung Galaxy S21 ailesi ile alakalı dikkat çeken bir ekran detayı kısa süre önce netlik kazandı. Samsung’dan beklenmedik bir adım geliyor.

Samsung Galaxy S21 ailesinde Çin merkezli BOE imzalı OLED paneller kullanabilir söylentisi doğru çıktı. Kendi modellerinde şu an Samsung Display tarafından geliştirilen üst düzey AMOLED ekranları kullanan firma, 2021’de maliyetleri düşürmek adına BOE’nin kapısı çalıyor. Söylendiği kadarıyla BOE’nin ekranları daha ucuz ve artık üretilen paneller üst seviye kalite sunuyor. Birçok farklı firmaya / cihaza da OLED panel sağlayan BOE, 2021’de dünyanın en büyük panel üreticisine dahi tedarik yapacak gibi görünüyor. Ancak burada tüm tedariğin BOE’den gelmeyeceğini belirtmek gerekiyor. Söylendiği kadarıyla firma belirli kısmın panel tedariğini üstlenecek. Yakında biraz daha detaylı olarak netleşeceği aktarılan süreç, önemli görünüyor. BOE’nin Samsung Display ile birlikte yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesine de OLED ekran sağlayacağı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 ailesi hakkında başka neler biliyoruz?

Modellerde 2021 başında sadece Snapdragon 875 işlemci yer alabilir deniyor. Bildiğiniz üzere son dönemde firmanın telefonlarında Exynos işlemciler kullanması açısından önemli şikayetler gündeme geliyor. Samsung Galaxy S20 ailesi birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 işlemci taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. Ancak iki işlemci arasında birçok kalemde performans farkı bulunuyor ve kişiler artık bunun değişmesini istiyor. Ancak yine de yeni seri için yeni nesil Exynos beklentisi bulunuyor. Burada AMD Radeon imzalı GPU’ya sahip yeni nesil Exynos’ların kullanılma ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli