reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R50

“Milyon dolarlık bebek” nihayet asfalta çıktı; Nissan GT-R50 sokaklar için hazır

İtalyan ve Japon dinamiklerinin bir araya getirilmesinden doğan Nissan GT-R50, tanıtımının üzerinden geçen zamanın ardından artık sahiplerine ulaşıyor.

2018 yılında gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte büyük sükse yapan Nissan GT-R50, Italdesign ile gerçekleştirilen ortaklıktan doğdu. Gerçek olamayacak adar fantastik tasarım dinamikleriyle adeta bir konsept otomobil görüntüsü çizen modelin son kullanıcıya hazır versiyonuyla ise yaklaşık 6 ay önce tanışmıştık. Normal planlama gereği Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi gereken GT-R50, Koronavirüs sürecinin kurbanı olmuştu. Tanıtım sürecini tekrar planlayan iki şirket, İtalya’daki “Tazio Nuvolari” pistinde gösterimi gerçekleştirdi Godzilla’nın yıl dönümüne özel olarak geliştirilen modelin 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında alıcılara teslim edilmesi bekleniyor. 1,12 milyon dolarlık fiyatıyla tartışma konusu olan otomobile müşteri talebinin güçlü olduğu ve ve önemli miktarda ön ödemenin alındığı açıklandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan GT-R50 teknik özellikleri

Tasarım bazında büyük beğeni toplayan hatlarından ödün verilmeden üretime taşınan GT-R50 için en ilgi çeken nokta da bu oldu. Doğrudan ayırt edici etmen niteliğindeki bu özelliği kenara koyduğumuzda ise karşımıza Nismo tarafından geliştirilmiş bir performans canavarı çıkıyor. Kaputunun altında 3,8 litrelik twin-turbo V6 makine ile gelen GT-R50, 720 PS güç ve 780 Nm torka sahip olacak.

İlginizi çekebilir

Nissan GT-R50