reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R50

50 yıllık efsane, 50 yıllık tecrübe ile birleşti; karşınızda kışkırtan tasarımıyla “Nissan GT-R50” [Video]

Spor otomobil denildiği zaman akla gelen ilk araçların başında Nissan GT-R yer alıyor. Uzun yıllardır hayatımızda olan efsane, sizce daha kışkırtıcı hale nasıl getirilir? Bunun cevabını firmanın kendisi çok özel GT-R50 ile veriyor.

GT-R50, Nissan ile İtalyan firma Italdesign ortaklığında hazırlanmış bir prototip. Hem GT-R hem de Italdesign’ın 50. yılını kutlamak adına hazırlanan bu özel model, gerçekten dikkat çekici duruyor. Gri ile altın detayların bir araya geldiği araç, açıklandığı kadarıyla üretimi yapılan 2018 Nissan GT-R NISMO üzerine kurulmuş. Önümüzdeki ay Avrupa’da görücüye çıkarılacağı belirtilen bu özel otomobil, özellikle fütüristik arka aydınlatma takımıyla dikkat çekiyor. Aydınlatma haricinde LED detaylara yer verilmeyen model, orijinale oranla daha keskin hatlar üzerine kuruluyor. Tavan yüksekliği azaltılan ve bu sayede daha şık bir forma bürünen Nissan GT-R50, kaputunun altında da tam bir canavar taşıyor. 3.8 litrelik V6 motor, tam 710 beygir güç üretiyor. Nismo paketin üzerine çok ciddi motor modifikasyonlarına sahip araç, aynı zamanda daha da gelişmiş bir süspansiyon sistemiyle (BILSTEIN DampTronic I) geliyor. Yola Michelin Pilot Super Sport lastikler ile tutunan otomobil, gücünü gelişmiş Brembo fren sistemiyle dizginliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50
Nissan GT-R50

Nissan GT-R50 ile yavaş gitmek mümkün değil!

Performans odaklı kokpiti alcantara ve İtalyan derisi ile kaplanan en özel GT-R, karbon fiber detaylarıyla da kendisine hayran bırakıyor. Dışarıdaki altın detaylarını içerisinde de taşıyan Nissan GT-R50, netleştirmek adına bir sonraki GT-R modelini karşımıza çıkarmıyor. Bu model daha çok 50 yıllık tecrübenin ve hayallerin gerçeğe dönüşmesi olarak görülüyor.